Teatr Powszechny w Łodzi

Dziecko w sytuacji

Serdecznie zapraszamy w sezonie teatralnym 2016/2017 dzieci oraz młodzież wraz z opiekunami, wychowawcami i nauczycielami na spektakle, warsztaty teatralne oraz spotkania w ramach edukacyjnego cyklu Teatru Powszechnego w Łodzi zatytułowanego "Dziecko w sytuacji". 

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację dzieci i młodych ludzi, których los stawia wobec życiowych wyzwań. Dotychczas w cyklu Teatr Powszechny zrealizował pięć spektakli: "Niezwykły dom Pana A., czyli skradzione dźwięki", "Mój tata chce latać jak ptak", "Oczy nieba" "Ony" oraz "Impreza". Wszystkim spektaklom towarzyszą warsztaty i spotkania, których celem jest rozwijanie wrażliwości dzieci, a także przedstawienie – w sposób przystępny dla najmłodszych oraz młodych ludzi – spraw ważnych, istotnych, często trudnych i wpływających na kształtowanie się tożsamości dorastającego człowieka. Nie chcemy, aby pozostał on sam z problemami, z którymi nie zawsze potrafi sobie poradzić.

Młodzi ludzie nie są nastawieni tylko na to, by brać. Potrafią również wiele dać z siebie innym. Mają wielką wrażliwość, dostrzegają problemy i próbują je rozwiązywać. Wielu z nich jest zagubionych, wielu przytłoczonych życiową sytuacją, w której się znaleźli. To jednak my, dorośli, powinniśmy zwrócić na nich uwagę, okazać zainteresowanie, pomóc zrozumieć samych siebie. 

Spotkanie w teatrze jest zawsze bardziej atrakcyjne od pouczającej rozmowy, dlatego świadomie podejmujemy te kwestie właśnie poprzez sztukę teatralną. Utwierdzamy się sukcesywnie w przekonaniu, że warto. Dlaczego? Bo najlepszą oceną są zawsze reakcje widzów – szczere, wiarygodne i prawdziwe. A młodzi i jeszcze młodsi widzowie reagują entuzjastycznie, pokazując, że nasz projekt jest potrzebny.

Przekazujemy Państwu mini przewodnik po spektaklach oraz towarzyszących im projektach. Zapraszamy do Teatru Powszechnego w Łodzi!

POBIERZ PLIK PDF - INFORMACJE NA TEMAT SPEKTAKLI, WARSZTATÓW I ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Udostępnij

Tweet Share on Google+