Teatr Powszechny w Łodzi

Spektakle


ARCYDZIEŁO NA ŚMIETNIKU Stephen Sachs

Marzy Ci się cud? Chciałbyś odmienić swoje życie?   Mieszkająca na północy Kalifornii Maude Gutman kupiła na wyprzedaży garażowej obraz, który być może jest dziełem Jacksona Pollocka. Zaprasza więc wybitnego znawcę i eksperta w dziedzinie sztuki – Lionela Percy’ego ... więcej »


BOEING, BOEING Marc Camoletti

Broadwayowski hit! Sztuka, wystawiana w 55 krajach świata, zagrana ponad 17,5 tysiąca razy, która trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa! Na język polski przełożył ją Bartosz Wierzbięta, autor polskich wersji językowych m.in. do Shreka, Sezonu na misia, Skoku przez płot czy ... więcej »


BRANCZ Juliusz Machulski

"Brancz" to trzecia komedia, którą specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi i Polskiego Centrum Komedii napisał Juliusz Machulski. W spektaklu każdy z nas znajdzie cząstkę prawdy o sobie, swojej rodzinie, relacjach między najbliższymi. Spektakl w zabawny, a jednocześnie przenikliwy ... więcej »


CZAD

Monodram Czad to kolaż monologów zebranych i spisanych przez Aleksandrę Listwan. Inspirowany jest spotkaniami aktorki z kobietami, które na pierwszy rzut oka (według powszechnych społecznych kryteriów) można by określić co najmniej jako „dziwne”. Zderzenie ze sobą ... więcej »


DRYL Wojciech Bruszewski

Akcja „Dryla” rozgrywa się w zdegradowanej klinice dentystycznej. Nie jest jednak satyrą na służbę zdrowia. W zamkniętej przestrzeni obserwujemy chory porządek funkcjonowania małej społeczności – szpital staje się mikrokosmosem, w którym dochodzi do absurdalnych, wręcz ... więcej »


DZIEWCZYNA JAK TA

6. premiera w ramach projektu "Dziecko w sytuacji".  Błysk, Klik, Tweet, Lajk i jesteś gwiazdą! Błysk, Klik, Tweet, Lajk i nie ma Cię! Internet daje możliwości. Internet może wszystko. "Dziewczyna jak ta" Evana Placeya to opowieści o presji jaką nowe technologie wywierają na młodych ludzi. Co ... więcej »


HOTEL MINISTER Ray Cooney

W hotelu Minister w centrum miasta zatrzymuje się poseł Ryszard Wolski wraz z żoną. Przyjechał na posiedzenie parlamentu. Jednak zanim zasiądzie w poselskiej ławie, chce wykorzystać fakt, że żona postanowiła wybrać się do teatru i spędzić upojny wieczór z uroczą sekretarką Joanna ... więcej »


IMPREZA John Retallack

Brytyjski dramatopisarz i reżyser John Retallack znany jest przede wszystkim z podejmowania tematów, które często uchodzą za tabu lub takich, które teatr adresowany do młodych ludzi woli przemilczeć. Jest autorem kilkunastu utworów dramaturgicznych dla młodzieży oraz ... więcej »


MAYDAY 2 Ray Cooney

Ilu może być Johnów Smithów w Londynie? Pewnie tylu, co Janów Nowaków w Łodzi. Ale jeśli nagle mowa o dwóch Johnach Smithach, z których każdy jest londyńskim taksówkarzem, ma 53 lata i jedno dziecko. To daje do myślenia… Czy to aby na pewno ... więcej »


MIARKA ZA MIARKĘ William Shakespeare

"Miarkę za miarkę" trudno jednoznacznie zakwalifikować. Zaciera ona granicę między komedią i tragedią, łącząc gorzkie refleksje z charakterystycznym dowcipem. To opowieść o władzy i jej demoralizującym charakterze. Jej tytuł nawiązuje do Ewangelii św. Mateusza głoszącej „jakim sądem sądzicie ... więcej »


MÓJ TATA CHCE LATAĆ JAK PTAK David Almond

Lizzie po odejściu mamy mieszka tylko z tatą. Jednak ten od momentu straty żony, pogrążył się w depresji i żyje wyłącznie w swoim świecie. W świecie, w którym najważniejszym celem jest zwycięstwo w konkursie na człowieka-ptaka. Coraz bardziej upodabnia się do wrony, by na własnoręcznie ... więcej »


NIEZWYKŁY DOM PANA A., CZYLI SKRADZIONE DŹWIĘKI Alan Ayckbourn

Jest to opowieść o dwójce przyjaciół, Suzy i jej psie Niewiemie, którzy wkraczają do ogromnego i tajemniczego domu Pana Akustykusa, który skradł głosy mieszkańcom miasteczka. Podróż po kolejnych pokojach olbrzymiego domu, w których poukrywał skradzione ... więcej »


OCZY NIEBA

„Mama” to pierwsze słowo, które wypowiadamy w życiu i podobno ostatnie, które mamy na ustach, odchodząc. To pierwsza osoba, którą poznajemy jeszcze zanim przyjdziemy na świat. Będąc w jej łonie, to jej ciepło daje nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego w dorosłym ... więcej »


ONY Marta Guśniowska

"Ony" to sztuka dla młodzieży, czyli dla ludzi, którzy powoli żegnają się z wiekiem dziecięcym, by w końcu zacząć rozumieć świat i funkcjonować w nim w sposób bardziej świadomy - by stać się dorosłymi. Ale to też sztuka dla dorosłych, którzy pamiętają ten moment i te ... więcej »


OSTATNI ŚWIADKOWIE

Są wspomnienia, których nie da się zatrzeć. Zostają w człowieku jak nieruchome głazy. Haruki Murakami "Ostatni świadkowie" to spektakl o przeszłej i dzisiejszej Europie, w której przeplatają się indywidualne historie z wielkimi wydarzeniami. To historie głęboko ukryte i bardzo ... więcej »


"A gdy się zejdą, raz i drugi, kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością, bardzo się męczą, męczą przez czas długi, co zrobić, co zrobić z tą miłością” - napisała w jednym z najbardziej znanych utworów Agnieszka Osiecka. Ona i on, główni bohaterowie „Osi”, nie ... więcej »


POMOC DOMOWA Marc Camoletti

Znakomita komedia Camolettiego w brawurowym, przygotowanym specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego szerokiemu gronu odbiorców, jako twórca polskich dialogów do takich filmów animowanych, jak m.in. „Shrek” ... więcej »


STOPKLATKA Malina Prześluga

Wojtek jest młodym chłopakiem. Jest szczęśliwy – ma przyjaciół, dziewczynę, rodzinę. Żyje pełnią życia. Skupiony jest na tym co tu i teraz. Aż do momentu, gdy sytuacja zmusza go do przewartościowania swojego życia. Przez pryzmat pasji, którą jest kino, zaczyna patrzeć na ... więcej »


SZALONE NOŻYCZKI Paul Pörtner

Proszę do mnie podejść… i zapytać o co chcecie…być może pomoże nam to w śledztwie. Przypuszczam, że macie państwo własne poszlaki, które pomogą rozwikłaniu sprawy. (…) Świadkowie będą mogli bezpośrednio zadawać pytania podejrzanym. Jeden z najchętniej oglądanych ... więcej »


SZKOŁA ŻON Molier

Szkoła żon Moliera opowiada historię Arnolfa – statecznego i zamożnego mężczyzny, który chciałby się ożenić, jednak za grosz nie wierzy w kobiecą uczciwość. W związku z tym postanawia wychować sobie bezwzględnie oddaną i wierną małżonkę. Wszystko rozgrywa się w komediowej, mistrzowsko ... więcej »


TANGO ŁÓDŹ Radosław Paczocha

Czy rewolucja ma płeć? W Łodzi rewolucja była kobietą i sprawą kobiet. Wyzwalała się w łódzkich włókniarkach – matkach, żonach, kochankach i w końcu rewolucjonistkach. Hałas, pośpiech, bieg. Wrzaski dzieciaków i męża. W ciągu dnia do pracy, w nocy sprzątanie, rano z ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących: TANIEC ALBATROSA

58. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących Thierry – mężczyzna w pewnym wieku, nieugięty kawaler, zoolog – zaprasza swoją siostrę i przyjaciela do nowo kupionego domu na wsi. Stara posiadłość ma być swoistym azylem dla niego i jego znacznie młodszej partnerki. Jednak weekend ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących: A NIECH TO GĘŚ KOPNIE Marta Guśniowska

Teatr dla niewidomych i słabo widzących: 59. premiera Mrożąca krew w żyłach opowieść o życiu – i Jego sensie… I o tym, że każdy zawsze i wszędzie może ów sens życia odnaleźć… Nierzadko tam, gdzie by się najmniej tego spodziewał… Znakomita opowieść dla młodych i ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących: Kasta La Vista

Awans społeczny i materialny sukces nie zawsze są gwarantem szczęścia i spokoju. Przekona się o tym Jacek Kraft – spełniony zawodowo agent nieruchomości – który pewnego dnia postanowi odwiedzić bank i wypłacić ze swojego konta pewną sumę pieniędzy. Ta z pozoru błaha sytuacja ... więcej »


TU-WIM

Spektakl to muzyczna podróż w świat poezji i piosenek Juliana Tuwima. Widowisko idące w kierunku absurdu i groteski, pokazujące, że teatr to miejsce magiczne zarówno dla widzów, jak i dla aktorów. Ale to miejsce, które nie byłoby magiczne, gdyby nie osoby ... więcej »


VLADIMIR Matjaź Zupanćić

"Vladimir" ukazuje historię trójki przyjaciół mieszkających razem pod jednym dachem, którzy postanawiają wynająć pokój kolejnemu lokatorowi. W ich drzwiach zjawia się tytułowy bohater Vladimir – emerytowany ochroniarz. Jego pojawienie całkowicie zmienia życie ... więcej »


WSZYSTKO W RODZINIE Ray Cooney Ray Cooney

Znakomita sztuka mistrza farsy Raya Cooneya rozgrywa się w jednym z londyńskich szpitali. Gdy personel w świątecznej atmosferze przygotowuje się do bożonarodzeniowego przedstawienia, w pokoju lekarzy do góry nogami przewrócone zostaje spokojne życie doktora Davida Mortimora. Powracają ... więcej »


WYTWÓRNIA PIOSENEK Maciej Karpiński, Maciej Wojtyszko

„Wytwórnia piosenek”, widowisko muzyczne Macieja Karpińskiego i Macieja Wojtyszki, opowiada o tym, jak w atelier przy ul. Łąkowej w Łodzi spotkali się reżyser Leonard Buczkowski, scenarzysta Ludwik Starski, asystent od wszystkiego pan Henio, przedwojenne gwiazdy i młodzi ... więcej »


ŻONA POTRZEBNA OD ZARAZ Edward Taylor

Jim Watt młody, przystojny i spełniony zawodowy londyńczyk mieszka ze swoją dziewczyną Helen. Wydaje się, że jego życie uczuciowe i zawodowe są poukładane. Właśnie otwiera się przed nim perspektywa awansu, jednak jego finalizacja zależeć będzie od kolacji z Billem McGregorem – prezesem ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących: KŁAMSTEWKA

Czy istnieje coś takiego, jak kłamstwo w dobrej sprawie? Bill – młody małżonek i świeżo upieczony ojciec przyznaje się ojcu, że ma romans. William w imię męskiej solidarności, ma utrzymać to w sekrecie. Jednak jak wiemy żony mają swoje sposoby i nic się przed nimi nie ukryje. Dlatego Alice ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących: DZIEWCZYNA JAK TA

Błysk, Klik, Tweet, Lajk i jesteś gwiazdą! Błysk, Klik, Tweet, Lajk i nie ma Cię! Internet daje możliwości. Internet może wszystko. "Dziewczyna jak ta" Evana Placeya to opowieści o presji jaką nowe technologie wywierają na młodych ludzi. Co nastolatki są stanie zrobić, by sprostać oczekiwaniom ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących LUDZIE INTELIGENTNI Marc Fayet

Czy rzeczywiście świat kobiet i mężczyzn tak bardzo się różni? Jeśli tak, to jakim cudem jesteśmy w stanie ze sobą żyć? A może to właśnie te różnice sprawiają, że nasze związki są intensywne, wzbogacające i bajeczne niczym obraz w kalejdoskopie…  Sztuka Marca Fayeta ... więcej »


1, 2, 3, ZGINIESZ TY Dotknij Teatru

8 czerwca 2017 roku spektakl zostanie zaprezetowany w ramach "Dotknij Teatru na Bis". Co popycha ludzi do zła? Gdzieś rodzi się zło? Czy ludzie z natury są źli? 1 i 2 kwietnia o 19:15 w ramach ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru 2017 Teatr ... więcej »


Zobacz więcej