Teatr Powszechny w Łodzi

Spektakle - Archiwum


Teatr dla niewidomych i słabo widzących POCAŁUNEK Ger Thijs

46. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących Ona i On. Oboje po przejściach, oboje na życiowym zakręcie. Wypaleni, bez chęci do życia, trwający w pozbawionych emocji związkach, nie widzący dla siebie przyszłości. Czy przypadkowe spotkanie na górskim szlaku pozwoli im odnaleźć sens ... więcej »


Mistrzowie Scen Łódzkich

Zapraszamy piąte spotkanie z cyklu "Mistrzowie Scen Łódzkich", czyli spotkanie z aktorem seniorem Teatru Powszechnego w Łodzi Michałem Szewczykiem - oraz Wandą Neumann. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia Łódź Małgorzata Warzecha. Aktorzy opowiedzą o swoim życiu, pracy ... więcej »


ZWARIOWANA TERAPIA Teatr dla niewidomych i słabo widzących Christopher Durang

„All you need is love...” („Miłość to wszystko czego potrzebujesz…”) śpiewali Beatlesi i chyba każdy chce w to wierzyć, poszukując – nieraz desperacko – swojej drugiej połówki. Borys i Paulina za namową swoich psychoterapeutów szukają ... więcej »


TEATR CZYTANY Nikt nie jest doskonały Simon Williams

33. premiera Teatru Czytanego dla niewidomych i słabo widzących w Teatrze Powszechnym w Łodzi Nieśmiały i raczej nudnawy statystyk Leonard, samotnie wychowujący dorastającą córkę, borykający się z wiecznym brakiem pieniędzy i coraz to nowymi wyskokami zwariowanego ojca, bierze udział w ... więcej »


PODRÓŻ ZIMOWA Elfriede Jelinek

Koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Polskiego w Bydgoszczy. To tekst o ludziach zagubionych w labiryncie słów, o pogrzebanych żywcem, przytłoczonych pojęciami, znaczeniami, czasem minionym, utraconym, żalami, fotografiami, wspomnieniami. Najnowszy tekst noblistki ... więcej »


ARTYŚCI PROWINCJONALNI Agnieszka Jakimiak

WIECZÓR PIĘCIU PODEJRZANYCH BENEFISÓW, LICZNYCH ANEGDOT, SZEREGU WSPOMNIEŃ I CIĄGU ZAMIARÓW   O nieśmiałej Aktorce, o śniącym Reżyserze. O rozdartym Aktorze, o niepełnym Krytyku, o muzycznym Maestro. O widzu, który ich wszystkich widzi. O teatrze i widowni ... więcej »


AKT BEZ SŁÓW ? KOMEDIA ? OSTATNIA TAŚMA KRAPPA ? ODDECH Samuel Beckett

Mężczyzna wrzucony na pustą scenę bez możliwości zejścia w kulisy. Uwięzione w urnach ciała trojga ludzi, męża, żony i kochanki; ich głowy skazane na wieczne rozpamiętywanie toksycznego związku. Niespełniony pisarz nagrywający na taśmę swój głos; niespełniony człowiek poszukujący w ... więcej »


BÓG MORDU Yasmina Reza

Ostatnia sztuka Yasminy Rezy, należącej wraz z Érikiem-Emmanuel Schmittem do ścisłej czołówki najpopularniejszych na świecie dramatopisarzy francuskich. Bóg mordu to mistrzowsko skonstruowana opowieść o – z pozoru – niewinnym spotkaniu dwóch małżeństw ... więcej »


NIEPOWAŻNE MEDIA - meme.me

#relationships #sad #badluck #again #love Kadr nie jest memem, dopóki ktoś go nie powieli. Powielony zatraca swoją pierwotną tożsamość, z przedmiotu przekształca się w anarchiczny podmiot. Klatka oddzielona od macierzy poddaje się natychmiastowej reinterpretacji, natomiast piętrowa narracja ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących WZNOWIENIE Maciej Wojtyszko

Maciej Wojtyszko z właściwą sobie celnością i poczuciem humoru portretuje świat doskonale mu znany. Reżyser, scenarzysta, pisarz, dramaturg i wykładowca Akademii Teatralnej w jednej osobie zabiera nas za kulisy teatru. Wznowienie to znakomity komediodramat, opowiadający o próbie do spektaklu ... więcej »


XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Program Festiwalu Spektakle festiwalowe Cennikwięcej »


UWOLNIĆ KARPIA Piotr Bulak

Sztuka Uwolnić karpia napisana przez Piotra Bulaka jest ironicznym spojrzeniem na temat relacji między członkami trzypokoleniowej rodziny. Relacje te aż do granic absurdu przepełnione są hipokryzją i kłamstwem. I choć swoistym leitmotivem spektaklu jest jeden z przebojów ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących MÓJ TATA CHCE LATAĆ JAK PTAK David Almond

Lizzie po odejściu mamy mieszka tylko z tatą. Jednak ten od momentu straty żony, pogrążył się w depresji i żyje wyłącznie w swoim świecie. W świecie, w którym najważniejszym celem jest zwycięstwo w konkursie na człowieka-ptaka. Coraz bardziej upodabnia się do wrony, by na własnoręcznie ... więcej »


Tydzień Seniora w Powszechnym

Teatr Powszechny przyjazny seniorom - Senioralia 2014 (25 maja – 1 czerwca 2014 r.) 25 maja, godz. 19.00– Dobre rzeczy w ramach cyklu Teatr przyjazny seniorom. Teatr Powszechny w Łodzi od lat konsekwentnie realizuje misję Teatr blisko ludzi i każdego miesiąca zaprasza na ... więcej »


PRAWDA Florian Zeller

Filip od sześciu miesięcy każdą przerwę na lunch spędza z Alice w hotelowym pokoju. Tej jednak przestaje to wystarczać i próbuje namówić kochanka, by wyjechali razem na weekend. Filip również chciałby spędzić więcej czasu z kochanką, ale obawia się, że o romansie dowie się ... więcej »


"KOMEDIOPISANIE": warsztaty

Warsztaty to jedna z inicjatyw Polskiego Centrum Komedii, mająca na celu zachęcenie młodych dramaturgów oraz amatorów, chcących spróbować swych sił w materii pisania dla teatru, do zainteresowania się komedią. W trakcie, trwających cały sezon, warsztatów doświadczeni i ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących: 39. premiera OBIETNICA PORANKA Romain Gary

 „Obietnica poranka” to znakomita, autobiograficzna powieść francuskiego pisarza, scenarzysty, reżysera filmowego i dyplomaty Romaina Gary’ego. Określana jest mianem najpiękniejszego hołdu złożonego matce. Sceniczną adaptację powieści przygotowali Ewa i Maciej Wojtyszko ... więcej »


MISTRZOWIE SCEN ŁÓDZKICH część 2

"Mistrzowie scen łódzkich" to spotkanie z wybitnymi aktorami-seniorami Teatru Powszechnego w Łodzi - Barbarą Połomską, Januszem Kubickim i Michałem Szewczykiem. Poprowadzi je dziennikarka Radia Łódź Małgorzata Warzecha.  Będzie to druga odsłona cyklu. Relacja z pierwszego spotkaniawięcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących: NAJDROŻSZY Francis Veber

41. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących „Forsa wprawia w ruch ten świat!” – śpiewała w słynnym musicalu Boba Fossa Kabaret Liza Minelli. Najnowsza komedia Francisa Vebera pokazuje, że miała rację. Nie liczy się nawet, czy ją masz. Wystarczy, że inni będą ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących: GODZINA SPOKOJU Florian Zeller

45. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących Są takie dni, kiedy jedyne o czym marzysz to aby świat stanął w miejscu. Aby przez krótką chwilę nikt Ci nie przeszkadzał i abyś mógł zapomnieć o całym bożym świecie, usiąść w ulubionym fotelu i oddać się ulubionej lekturze czy ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących ONY Marta Guśniowska

48. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących „Ony” to sztuka dla młodzieży, czyli dla ludzi, którzy powoli żegnają się z wiekiem dziecięcym, by w końcu zacząć rozumieć świat i funkcjonować w nim w sposób bardziej świadomy – by stać się dorosłymi. Ale ... więcej »


Dotknij Teatru FOLLOW THE WHITE RABBIT!

Spektakl przygotowany pod opieką aktora Teatru Powszechnego w Łodzi Arkadiusza Wójcika przez podopiecznych Stowarzyszenie MONAR (Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Łodzi przy ul. Tuszyńskiej) podejmuje temat wędrówki między światem rzeczywistym i ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących IMPREZA John Retallack

John Retallack, brytyjski dramatopisarz i reżyser, znany jest przede wszystkim z podejmowania tematów, które często uchodzą za tabu, a przynajmniej takie, które teatr adresowany do młodych ludzi woli przemilczeć. Jest autorem kilkunastu utworów dramaturgicznych dla ... więcej »


PUNKT WIDZENIA 52. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących William Boyd

Mówi się, że czasem warto wykrzyczeć to, co nas boli, by oczyścić sytuację, wziąć głęboki oddech i spojrzeć na wszystko z dystansem. Ale przecież jedno rzucone w emocjach słowo potrafi ranić jak nóż. Pozornie błaha wymiana zdań na temat obejrzanego filmu staje się dla Meredith i ... więcej »


DOBRE RZECZY Liz Lochhead

Susan, główna bohaterka „Dobrych rzeczy”, jest pięćdziesięcioletnią rozwódką wytrwale szukającą nowej miłości. Mąż właśnie odszedł do młodszej kobiety, straciła pracę, ze zbuntowaną nastoletnią córką musiała przeprowadzić się do chorego na Alzheimera ... więcej »


SPISKI Wojciech Kuczok

Spiski. Wierch Spiski. Wieś zawieszona nad życiem, echem i miłością, umieszczona pośród Zaklętej Potęgi Gór, do której wiedzie droga przez najmniej dostępną tatrzańską jaskinię w Dolinie Małej Łąki. Świat, gdzie szokujące zwyczaje góralskie zderzają się z ... więcej »


KOCHANOWO I OKOLICE Przemysław Jurek

To historia przyjaciół, którzy wypełnioną muzyką młodość próbują pogodzić z dorosłym życiem. Autorowi – za pomocą starannie skomponowanych i pomysłowo postępujących po sobie scen – udało się wykreować zabawną opowieść o świecie młodzieńczych ideałów i zasad ... więcej »


KOLACJA DLA GŁUPCA Francis Veber

W pewnej francuskiej posiadłości codziennie wystawiana jest uroczysta kolacja. Bogaty paryski wydawca Pierre Brochant, wraz ze swoimi znamienitymi kolegami, już od jakiegoś czasu organizują, dla własnej, wyrafinowanej przyjemności pewnego rodzaju zawody. Polegają one na tym, że każdy z ... więcej »


NEXT-EX Juliusz Machulski

Ojciec rodziny poszukuje idealnego partnera dla swojej „królewny”. Żaden z przyprowadzanych przez córkę chłopców nie jest w jego oczach odpowiednim kandydatem do jej ręki, i dlatego każdy po serii trudnych pytań sprawdzających znajomość literatury ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących NOC W PROWANSJI Robin Hawdon

Na Lazurowym Wybrzeżu w środku sierpnia trudno znaleźć wolne miejsce w hotelu czy wynająć willę. Gdy więc dwóm zaprzyjaźnionym parom Brytyjczyków i Irlandczyków udaje się wynająć dom w okolicach Nicei, rzeczywistość jest piękna i obiecująca niczym marzenie. Czar jednak pryska ... więcej »


MARS: ODYSEJA Paweł Miśkiewicz, Damian Dąbek

W 2023 roku zostanie wysłana pierwsza w historii grupa astronautów, która założy na Marsie niewielką kolonię. Uczestnicy misji nigdy jednak nie wrócą na ziemię – plan zakłada lot tylko w jedną stronę. Pewnego wieczoru do hotelu, który posiada nieskończoną liczbę ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących SOBOWTÓR Eric Elice, Roger Rees

38. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących Sobowtór to komedia w typie najlepszych scenariuszy Alfreda Hitchcocka – pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, której finał zaskakuje wszystkich. Przetłumaczona na szesnaście języków sztuka duetu Eric Elice i ... więcej »


Fundacja Krwinka Zjazd Pacjentów

Fundacja Krwinka - Zjazd Pacjentów. Więcej informacji na stronie organizatora.więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących: PROSZĘ ZEJŚĆ ZE SCENY John Chapman

Zapraszamy na czterdziestą premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Czy chcemy się do tego przyznać czy nie, każdy z nas lubi podglądać życie od kulis… również tych teatralnych. W teatrze drobne kryzysy i wielkie tragedie wciągają nas tym ... więcej »


MISTRZOWIE SCEN ŁÓDZKICH część 3

"Mistrzowie scen łódzkich" to spotkanie z wybitnymi aktorami-seniorami Teatru Powszechnego w Łodzi - Barbarą Połomską, Januszem Kubickim i Michałem Szewczykiem. Poprowadzi je dziennikarka Radia Łódź Małgorzata Warzecha.  Będzie to trzecia odsłona cyklu. Relacja z pierwszego ... więcej »


XVIII FESTIWAL KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

XVIII FESTIWAL KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ (2-16 listopada 2014 r.) Spektakle festiwalowe prezentowane w Teatrze Powszechnym w Łodzi:   2 LISTOPADA 2014 O 20:00 Teatr LOGOS (Łódź) „Czas odwiedzin” Felix Mitterer, reż. Robert Wichrowski (Mała Scena - Teatr ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących RYCERZ NIEZŁOMNY, ALBO NIEWOLA KSIĘŻNICZKI PAREKSELENCJI Maciej Wojtyszko

Za górami, za lasami, w szklanej wieży siedziała księżniczka, którą uwięziła tam zła macocha, a dostępu do niej strzegł groźny smok… Tak było kiedyś. Ale dziś księżniczki to zaradne, przedsiębiorcze panny, które nie potrzebują, by ratował je książę na białym koniu. Co ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących ZAKOCHAJMY SIĘ Robin Hawdon

43. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących Tom jest młody, utalentowany, ma popularność, pieniądze, sławę. Jak sam o sobie mówi – ma wszystko, czego mężczyzna może zapragnąć i wszystko, aby stać się ulubieńcem pań. Czy rzeczywiście? Mimo że wzbudza zainteresowanie płci ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących OCZY NIEBA David Almond

44. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących „Mama” to pierwsze słowo, które wypowiadamy w życiu i podobno ostatnie, które mamy na ustach, odchodząc. To pierwsza osoba, którą poznajemy jeszcze zanim przyjdziemy na świat. Będąc w jej łonie, to jej ciepło ... więcej »


Teatr dla niewidomych i słabo widzących WSZYSTKO W RODZINIE Ray Cooney

47. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących Znakomita sztuka mistrza farsy Raya Cooneya rozgrywa się w jednym z londyńskich szpitali. Gdy personel w świątecznej atmosferze przygotowuje się do Bożonarodzeniowego przedstawienia, w pokoju lekarzy do góry nogami przewrócone ... więcej »


Zobacz więcej