DRYL

Wojciech Bruszewski

"Dryl", którego prapremiera w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych odbędzie się 24 czerwca, to jedyna sztuka teatralna napisana przez Wojciecha Bruszewskiego. Łódzki artysta związany jest ze środowiskiem awangardowym i jest jednym z prekursorów sztuki wideo w Polsce. 

Tekst Bruszewskiego został zgłoszony do "Komediopisania" - organizowanego przez Teatr Powszechny w Łodzi ogólnopolskiego konkursu na napisanie współczesnej polskiej komedii. 

"Dryl"pokazuje obraz cywilizacji technicznej, która zatrzymała się po pierwszych sukcesach. Autor nie ograniczył się do tekstu sztuki, ale opracował również ramową koncepcję spektaklu, który zakłada wykorzystanie przygotowanych przez niego materiałów wideo. Twórca filmów, wideo-instalacji i prac komputerowych, twórca literatury i text-artu stworzył scenariusz będący na poły dramatem, na poły zapisem interdyscyplinarnego widowiska połączonego z wideo projekcjami.

Udostępnij

Tweet Share on Google+

Realizatorzy

Autor: Wojciech Bruszewski
Reżyseria: Marta Streker
Scenografia: Anna Trzpis McLean
Kostiumy: Julia Kosmynka
Obsada: Barbara Szcześniak, Marta Jarczewska, Monika Kępka, Jan Wojciech Poradowski, Filip Jacak, Damian Kulec, Michał Lacheta, Arkadiusz Wójcik

Bilety

Kiedy gramy

24 Czerwcag. 19:15Mała Scena - Prapremiera XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
25 Czerwcag. 19:15Mała Scena
27 Czerwcag. 19:15Mała Scena
28 Czerwcag. 19:15Mała Scena
29 Czerwcag. 19:15Mała Scena
30 Czerwcag. 19:15Mała Scena