Teatr Powszechny w Łodzi

IMPREZA

John Retallack

Brytyjski dramatopisarz i reżyser John Retallack znany jest przede wszystkim z podejmowania tematów, które często uchodzą za tabu lub takich, które teatr adresowany do młodych ludzi woli przemilczeć. Jest autorem kilkunastu utworów dramaturgicznych dla młodzieży oraz adaptacji uznanej literatury młodzieżowej. Jego inscenizacja głośnej powieści Melvina Burgessa "Ćpun" zdobyła prestiżową brytyjską nagrodę teatralną TMA Awards dla najlepszego spektaklu dla młodzieży.

Retallack porusza w swoich sztukach tematy ważne dla młodych ludzi. Otwiera dyskusję o problemach, o których nie zawsze potrafią oni rozmawiać lub czerpią odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości z niepewnych źródeł. W "Imprezie" Retallack porusza temat seksu. Czy to rzeczywiście temat tabu? Czy możliwe jest rozmawianie o nim bez skrępowania, by nie popaść w wulgarność lub hipokryzję? Czy dziś łatwiej nam o tym rozmawiać niż pokoleniu naszych dziadków lub pradziadków? I wreszcie: czy rzeczywiście dzisiejsza młodzież podchodzi do seksu bardziej otwarcie i beztrosko, traktując go jedynie w kategoriach zabawy?

Retallack nie stawia się w pozycji pedagoga, mówiąc o seksie, towarzyszących mu doznaniach i zagrożeniach, o tym jak ważny jest w życiu każdego człowieka. Nie stara się pouczać. Pyta o to, jak zrozumieć swoją seksualność i doświadczać jej, mieszkając pod jednym dachem z rodzicami, ale również jak nie utracić bliskości w natłoku codziennej rutyny. To opowieść o rodzinie, która zagubiła się i utraciła zdolność rozmawiania ze sobą.

Więcej informacji na temat cyklu "Dziecko w sytuacji" ...

Udostępnij

Tweet Share on Google+

Realizatorzy

Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Andrzej Jakubas, Jarosław Staniek
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Opracowanie muzyczne: Bartosz Adamiak
Obsada: Katarzyna Grabowska, Marta Jarczewska, Damian Kulec, Arkadiusz Wójcik
ze specjalnym udziałem Karoliny Krawczyńskiej, Aleksandry Listwan i Jarosława Dziedzica

Bilety

Normalny: 30 zł

Ulgowy: 25 zł

Czas trwania

1 godzina (bez przerwy)

Kiedy gramy

15 Grudniag. 09:00Mała Scena
REZERWUJ BILET
KUP BILET
03 Styczniag. 09:00Mała Scena
REZERWUJ BILET
03 Styczniag. 11:30Mała Scena
REZERWUJ BILET
16 Styczniag. 10:00Mała Scena
REZERWUJ BILET
KUP BILET
17 Styczniag. 10:00Mała Scena
REZERWUJ BILET
KUP BILET
20 Lutegog. 09:00Mała Scena
REZERWUJ BILET
KUP BILET
21 Lutegog. 09:00Mała Scena
REZERWUJ BILET
KUP BILET

GALERIA