KOLACJA DLA GŁUPCA Francis Veber

Reżyseria: Paweł Aigner
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Scenografia: Jan Polivka
Muzyka: Piotr Klimek
Grają:
Magdalena Dratkiewicz, Jakub Firewicz/Arkadiusz Wójcik, Piotr Lauks, Artur Majewski, Jan W.Poradowski, Marek Ślosarski, Beata Ziejka

W pewnej francuskiej posiadłości codziennie wystawiana jest uroczysta kolacja. Bogaty paryski wydawca Pierre Brochant, wraz ze swoimi znamienitymi kolegami, już od jakiegoś czasu organizują, dla własnej, wyrafinowanej przyjemności pewnego rodzaju zawody. Polegają one na tym, że każdy z uczestników ma na owy bankiet przyprowadzić i okazać osobnika silnie ograniczonego umysłowo – jednym słowem, idiotę. Wygrana przypada temu z gości, którego towarzysz okaże się najgłupszy.

Pewnego dnia Pierre trafia na idealnego kandydata. François Pignon, księgowy w Ministerstwie Finansów i zagorzały wielbiciel miniaturowych modeli z zapałek, sprawia wrażenie najgłupszego człowieka z jakim ktokolwiek, kiedykolwiek miał do czynienia. Wydawać by się mogło, że Pan Brochant ma wygraną w garści. Tytułowy Głupiec okazuje się jednak tak utalentowany w swojej bezmyślności, że wkrótce nawet gospodarz kolacji nie potrafi opanować bałaganu jaki sprowadza sobie na głowę… i zaczyna się katastrofa.

Francis Veber to francuski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Najbardziej znany jest jako twórca filmów komediowych, był autorem scenariuszy m.in. do Tajemniczego blondyna w czarnym bucie oraz Powrotów tajemniczego blondyna z Pierrem Richardem w roli głównej, Klatki szaleńców, Pechowca, Trzech ojców i Zbiegów. W 1989 roku nagrodę Cezara dostał scenariusz do filmu Kolacja dla palantów.

GALERIA ZDJĘĆ

Bilety

I-sze miejsca (rzędy 1-14): 53 zł, ulgowe: 43 zł;
II-gie miejsca (rzędy 15-21, balkon): 43 zł, ulgowe: 33 zł;

bilety na spektakle poranne:
I-sze miejsca (rzędy 1-14): 40 zł, ulgowe: 30 zł;
II-gie miejsca (rzędy 15-21, balkon): 30 zł, ulgowe: 25 zł

Czas trwania

2 godziny 15 minut (1 przerwa)

Kiedy gramy


BIP