11 listopada zapraszamy na drugą prezentację "Niepodległej"

W niedzielę 11 listopada zapraszamy na drugą prezentację spektaklu „Niepodległa”, który stworzony został przez aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi oraz działającą przy Teatrze grupę seniorów „Jesteśmy”.

  • Bilety kosztują symboliczną złotówkę i można je kupić tylko w kasie Teatru.
  • Spektakl zaprezentowany zostanie na Dużej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi 11 listopada o godzinie 17:00.

Prapremiera "Niepodległej" odbyła się 15 października. Tytuł przedstawienia nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i jest próbą opowiedzenia o tym, jak rozumiemy wolność i co jest dla nas jej najważniejszym przejawem. To pierwsza część teatralnego dyptyku. W marcu przyszłego roku zaprosimy na drugą odsłonę, która zderzy poglądy różnych pokoleń – w zdarzeniu plenerowym wezmą udział seniorzy oraz młodzież. "Spektakl zaprezentowany zostanie w przestrzeni ulicy Legionów i pomyślany tak, by w miarę możliwości wciągnąć w jego akcję jej mieszkańców i przechodniów. Opowiadać będzie o mieście i ulicy widzianych oczami jej mieszkańców, co pozwoli uczynić jego bohaterami łodzian” – zapowiada dyrektor Ewa Pilawska.

Grupa „Jesteśmy” działa w Powszechnym od ponad dwóch sezonów, tutaj realizuje swoją teatralną pasję pod kierunkiem Małgorzaty Goździk i Arkadiusza Wójcika. To jeden z wielu projektów, które łódzki Powszechny realizuje z myślą o łodzianach w myśl idei „Teatr blisko ludzi”. Zespół seniorów spotyka się regularnie na warsztatach, których owocem są spektakle prezentowane na profesjonalnej scenie. „Niepodległa” jest kolejnym tytułem przygotowanym przez grupę „Jesteśmy” i Teatr Powszechny. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem było przedstawienie „Ostatni świadkowie” (prapremiera 24 lipca 2017, w ramach „Dotknij teatru”), które opracował i wyreżyserował Arkadiusz Wójcik, zapraszając do udziału seniorów, młodzież z MONAR-u oraz zawodowych aktorów.

"Niepodległa"
Reżyseria: Małgorzata Goździk i Arkadiusz Wójcik
Obsada: Małgorzata Gożdzik, seniorzy z Grupy Teatralnej "Jesteśmy" i Marcin Powalski (pianino)


BIP