20 lat "Szalonych nożyczek" - dziękujemy!

20 lat temu, w marcu 1999 roku, na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi po raz w pierwszy w Polsce zaprezentowane zostały „Szalone nożyczki” Paula Pörtnera. Wczoraj, 19 lipca 2019, wspólnie z widzami świętowaliśmy urodziny spektaklu.

Od rana telefony w kasie Teatru urywały się, bo - choć bilety były już dawno wyprzedane – bardzo wiele osób chciało uczestniczyć w tym szczególnym wydarzeniu. Sprzedaliśmy więc mnóstwo wejściówek, w tym na miejsca stojące. Atmosfera była wyjątkowa i za to Państwo bardzo dziękujemy! Dziękujemy również Cukierni Wasiakowie za pyszny urodzinowy tort.

Po spektaklu ze sceny odczytano listy gratulacyjne od poseł Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej oraz wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego, widzowie przyjęli je długimi brawami. Później było wspólne „Sto lat”, które zainicjował gość specjalny tego wieczoru – Nadia, bohaterka teatralnego serialu prezentowanego w naszym Teatrze. "Święto <Szalonych nożyczek> to tak naprawdę święto całego zespołu. Ten spektakl to etap komediowej podróży, również dzięki niemu mogła powstać na przykład postać Nadii grana przeze mnie czy Janusza Germana" – mówił odtwórca roli pomocy domowej Arkadiusz Wójcik

Na koniec zespół wręczył dyrektor Ewie Pilawskiej (która była pomysłodawczynią polskiej prapremiery „Szalonych nożyczek”) dwadzieścia białych róż. "To Państwo, Widzowie, jesteście współtwórcami <Szalonych nożyczek>. Gdyby nie Wasza wiara, determinacja, inteligencja i wyobraźnia, nie byłoby nas przez 20 lat. Bardzo Państwu dziękuję za ryzyko artystyczne, które podjęliście z nami. […] Dziękuję Nadii, wspaniałej postaci, która jest z nami. Dziękuję za jej obecność i szacunek dla starszych kolegów. Zawsze powtarzam, że w każdym miejscu pracy pokoleniowość jest najważniejsza. Nie może być trendu na młodych, mody na dojrzałych czy starych. Musimy dbać o wielopokoleniowość. Mam wrażenie, że dziś świetnie to wybrzmiało" – mówiła Ewa Pilawska.

Dziękujemy Państwu za te 20 lat i zawsze zapraszamy do Teatru Powszechnego w Łodzi!

„Szalone nożyczki"
Autor: Paul Pörtner
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Katarzyna Jarnuszkiewicz/Krzysztof Kelm
Grają: Barbara Lauks, Beata Ziejka, Jakub Kotyński/Jakub Firewicz, Andrzej Jakubas, Piotr Lauks, Artur Majewski


BIP