Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

22. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych (2016 r.)

110% frekwencji, jedenaście przedstawień, projekcje, trzy panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, koncert, instalacja site-specific i multimedialna wystawa poświęcona Krzysztofowi Warlikowskiemu. Od 2 do 24 kwietnia w Łodzi trwał XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Podczas tegorocznej edycji artyści i widzowie kontynuowali rozważania na temat kondycji współczesnego artysty, tym razem poszukując odpowiedzi na pytania dotyczące tego, co współczesnego artystę ogranicza. 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego podsumowania. Szersze relacje znajdziecie Państwo, klikając w poniższe linki do opisów wydarzeń i fotorelacji. 

Inauguracja Festiwalu: wystawa „Warlikowski. Przestrzenie humanizmu” i „Francuzi" — „Teatr, który szuka imienia” - dyskusja o teatrze Warlikowskiego” — „Krum” — Koncert muzyki Pawła Mykietyna — „Apokalipsa” — „Kordian” i wizyta w Teatrze Narodowym — „Lilla Weneda” — Premiera „Miarki za miarkę” — Ciało artysty - dyskusja — „Car Samozwaniec” — Projekcja „Alceste” — "Wróg ludu” — Prapremiera „Tanga Łódź” — „Artysta i jego ograniczenia” - dyskusja — Zwycięzcy Plebiscytu Publiczności


BIP