55. premiera Teatru dla niewidomych - "Ludzie inteligentni"

W środę 26 kwietnia zaprezentowaliśmy „Ludzi inteligentnych” Marca Fayeta, czyli 55. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących. Spektakl wyreżyserowała społecznie - jak wszystkie w ramach cyklu - dyrektor Ewa Pilawska. Mała Scena po raz kolejny przeżywała prawdziwe oblężenie – odwiedziły nas osoby niewidome i słabo widzące z Łodzi i województwa, ale również duża grupa z Wielkopolski. Dziękujemy Państwu za przybycie! 

Sztuka „Ludzie inteligentni” opowiada o trzech zaprzyjaźnionych parach, które pewnego dnia dowiadują się, że jedna z nich się rozstaje. To uruchamia nie tylko lawinę dyskusji na temat tego, kto i w jaki sposób zawinił, ale również sprawia, że na jaw wychodzą dawno skrywane emocje. Zbieg zabawnych okoliczności pokazuje jak bardzo świat kobiet różni się od świata mężczyzn, ale również uruchamia misterną grę, w której każdy próbuje odkryć prawdę.
Czy rzeczywiście świat kobiet i mężczyzn tak bardzo się różni? Jeśli tak, to jakim cudem jesteśmy w stanie ze sobą żyć? A może to właśnie te różnice sprawiają, że nasze związki są intensywne, wzbogacające i bajeczne niczym obraz w kalejdoskopie?

Autor: Marc Fayet
Przekład: Irma Helt
Reżyseria: Ewa Pilawska
Obsada: Karolina Krawczyńska, Karolina Łukaszewicz, Aleksandra Listwan, Jakub Kotyński, Arkadiusz Wójcik, Artur Zawadzki
Didaskaliusz: Jarosław Dziedzic

BIP