57. premiera Teatru dla niewidomych

19 października zaprezentowaliśmy 57. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących. Sztukę Sèbastiena Thièry’ego Kasta La Vista wyreżyserowała społecznie - jak wszystkie spektakle w ramach cyklu - dyrektor Ewa Pilawska, która po spektaklu podziękowała wieloletnim partnerom i sponsorom projektu – firmom Veolia i Amcor.

 

Obejrzyj materiał w TVP - kliknij

Finansowe wsparcie dla Teatru umożliwia realizację wielu projektów artystycznych i społecznych, m.in. unikatowego w Europie projektu dla osób niewidomych i słabo widzących. „Cieszymy się, myśląc o kolejnych premierach, które dzięki Państwa zaangażowaniu będą mogły aktywizować środowisko osób niewidomych i słabo widzących. Premierowe spotkania są zawsze bezcenne – budują poczucie wspólnoty oraz niwelują granice i podziały między ludźmi” – podkreśliła w podziękowaniach dyrektor Pilawska.

Osoby niewidome w Powszechnym oglądają zawsze nowy spektakl – przygotowany specjalnie dla nich. Tym razem była to „Kasta la Vista” w przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego z polskich dialogów do m.in. „Shreka”, „Madagaskaru” i „Pomocy domowej”. Spektakl przypomina, że awans społeczny i materialny sukces nie zawsze są gwarantem szczęścia i spokoju. Przekonuje się o tym Jacek Kraft – spełniony zawodowo agent nieruchomości – który pewnego dnia postanowi odwiedzić bank i wypłacić ze swojego konta pewną sumę pieniędzy. Ta z pozoru błaha sytuacja uruchomi lawinę zaskakujących i absurdalnych zdarzeń

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami! Na kolejną premierę zapraszamy już w listopadzie.

Kasta la Vista
Przekład: Bartosz Wierzbięta
Autor: Sébastien Thiéry
Reżyseria: Ewa Pilawska
Obsada: Karolina Krawczyńska, Zofia Plewińska, Beata Ziejka, Filip Jacak, Jakub Kotyński, Arkadiusz Wójcik
Didaskaliusz: Jarosław Dziedzic   

BIP