60. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących - "Siedemnaście"

17 maja zaprezentowaliśmy 60. premierę "Teatru dla niewidomych i słabo widzących". Adresowany przede wszystkim do młodzieży spektakl "Siedemnaście" wyreżyserowała społecznie - jak wszystkie w ramach cyklu - Ewa Pilawska.

Dziękujemy Wam za obecność - szczególnie naszym wiernym młodym widzom z Łódzkiej Szkoły dla Niewidomych i Słabo Widzących "Na Dziewanny". Cieszymy się, że wczoraj naszym specjalnym gościem była Elżbieta Woźniak - tłumaczka wielu angielskojęzycznych sztuk, które prezentowane są na polskich scenach. Elżbieta Woźniak przetłumaczyła specjalnie dla nas sztukę "Siedemnaście" oraz inne, które do tej pory zrealizowane zostały prapremierowo w ramach cyklu "Dziecko w sytuacji". 

Partnerem 60. Premiery Teatru dla niewidomych i słabo widzących był Instytut Kawy, który był sponsorem poczęstunku dla widzów.

Sztuka uznanego australijskiego pisarza Matthew Whitteta "Siedemnaście" opowiada o nastolatkach w ostatnim dniu szkoły, tuż przed wejściem w dorosłość i rozpoczęciem nowego etapu swojego życia. W przeddzień chwili, gdy każdy z przyjaciół z sąsiedztwa, uczących się w jednej klasie pójdzie swoją drogą. Wspólny wieczór na placu zabaw, gdzie zawsze celebrowali koniec roku szkolnego, staje się okazją do wspomnień, opowiedzenia o swoich planach na przyszłość, ale również zdradzenia najskrytszych tajemnic, niepewności i lęków. Sztuka Whitteta to opowieść o sile przyjaźni, odkrywaniu swojej tożsamości i seksualności, dojrzewaniu i potrzebie akceptacji. Ale to także opowieść o tym, że mimo iż otoczenie, w którym dorastamy determinuje nasz los, od nas zależy, jak pokierujemy swoim życiem i czy zmienimy jego bieg.

Do zobaczenia na kolejnej premierze we wrześniu! 

"Siedemnaście"
Autor: Matthew Whittet
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Ewa Pilawska
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Efekty dźwiękowe: Bartosz Adamiak
Obsada: Karolina Krawczyńska, Marta Jarczewska, Małgorzata Goździk, Filip Jacak, Arkadiusz Wójcik, Michał Lacheta

Fot. Justyna Tomczak


BIP