Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Antologia

Książka waży 795 gramów, ale nie jest to przysłowiowa nudna cegła. Wręcz odwrotnie, znakomita lektura nie tylko dla reżyserów poszukujących interesującego tekstu na scenę.
Stefan Drajewski, "Polska Głos Wielkopolski", 30.05.2011

W 2010 roku Teatr Powszechny wydał pierwszy tom "Antologii współczesnej polskiej komedii", zawierającej teksty, będące pokłosiem dwóch pierwszych edycji konkursu "Komediopisanie". W tomie znalazły się: "Psycho-tera-polityka" Dominika W. Rettingera, "Next-ex" Juliusza Machulskiego, "Roszada" Pawła Mossakowskiego, "Życie" Jarosława Jakubowskiego, "Kochanowo i okolice" Przemysława Jurka, "Letnisko" Freda Apke i Marty Klubowicz, "Pociąg osobowy do Chin" Dominika Nowaka, "Seks, metro i iPody" Olgi Pietkiewicz, oraz napisana specjalnie dla Polskiego Centrum Komedii sztuka Juliusza Machulskiego "Matka brata mojego syna".
"Antologia..." została wysłana do teatrów i instytucji kultury w całej Polsce w celu promocji współczesnej polskiej komedii. Dostrzeżona została również m.in. przez branżowe pisma "Teatr" i "Daialog", które zwróciły uwagę na jej wkład w promocję współczesnej polskiej dramaturgii.


"Antologia współczesnej polskiej komedii" do nabycia w Teatrze Powszechnym.


BIP