Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

„Dobra zmiana” – specjalna premiera dla pielęgniarek i lekarzy za symboliczną złotówkę

Teatr Powszechny w Łodzi planował prapremierę „Dobrej zmiany” 27 marca, czyli w Międzynarodowym Dniu Teatru. Z powodu lockdownu pierwsza prezentacja spektaklu została przełożona na inny termin. "Prapremierę zaprezentujemy na żywo, z udziałem publiczności, gdy tylko będzie to możliwe. Planujemy również specjalną premierę, którą zagramy za symboliczną złotówkę dla pracowników służby zdrowia" – zapowiada Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

"W czasie pandemii bardzo potrzebujemy pozytywnych bodźców, optymizmu. Mam nadzieję, że «Dobra zmiana» będzie dawką oczyszczającej radości – takim teatralnym sposobem na przeciwdziałanie złym nastrojom, szczepionką dla ducha" – mówi Pilawska. "Jednocześnie chcielibyśmy podziękować pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom medycznym za ich pracę przez ostatni rok. To oni są na pierwszej linii walki z epidemią. Dlatego zaplanowaliśmy specjalna premierę «Dobrej zmiany» i dodatkowe przedstawienia, na którą wszyscy pracownicy służby zdrowia będą mogli kupić bilety za symboliczną złotówkę" – dodaje. 

Gdy tylko znana będzie decyzja Rządu na temat ewentualnych obostrzeń i otwarcia teatrów, informację o terminie premiery oraz specjalnych spektakli dla służby zdrowia będzie można znaleźć na stronie www.powszechny.pl oraz w mediach społecznościowych Teatru.

„Dobra zmiana” to kolejna odsłona przygód Nadii. Nadia jest bohaterką komediowego cyklu spektakli Teatru Powszechnego, a od ubiegłego roku występuje również w internetowym serialu „Pomoc domowa radzi” (obecnie emitowany jest drugi sezon). Sztukę dla łódzkiego Teatru Powszechnego – Polskiego Centrum Komedii napisał i wyreżyserował Jakub Przebindowski.

Akcja komedii rozgrywa się w łódzkich realiach - przyglądamy się zamożnym mieszkańcom przestronnych apartamentów wypełnionych nowoczesnym designem i dziełami sztuki współczesnej. Fabuła skłania nas do refleksji - ile jesteśmy w stanie zaryzykować i poświęcić, żeby osiągnąć cel? Czy warto udawać kogoś, kim nie jesteśmy? Czy po raz kolejny nieocenione okaże się wsparcie Nadii, która wie, jak skutecznie porządkować życie swoich pracodawców?

"Dobra zmiana"
Scenariusz, reżyseria, muzyka: Jakub Przebindowski
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: Justyna Petelicka
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Monika Kępka, Arkadiusz Wójcik, Sebastian Jasnoch, Jakub Kotyński


Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19:


BIP