"Dziewczyna jak ta"

24 maja na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi zaprezentowaliśmy 56. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących. Sztuka „Dziewczyna jak ta” mówi o problemach i zjawiskach, z którymi konfrontuje się współczesna młodzież - sextingu, internetowym hejcie, wykluczeniu z grupy i współczesnym podejściu do spraw seksu. Spektakl społecznie wyreżyserowała – jak wszystkie premiery w ramach cyklu – dyrektor Ewa Pilawska. 

Dziękujemy, że byliście - szczególnie uczniom łódzkiej Szkoły dla niewidomych "Na Dziewanny", bardzo uważnej i skoncentrowanej widowni. Zapraszamy na kolejną premierę!

Błysk, Klik, Tweet, Lajk i jesteś gwiazdą! Błysk, Klik, Tweet, Lajk i nie ma Cię! Internet daje możliwości. Inter-net może wszystko. "Dziewczyna jak ta" Evana Placeya to opowieści o presji jaką nowe technologie wywie-rają na młodych ludzi. Co nastolatki są stanie zrobić, by sprostać oczekiwaniom innych, by być zaakceptowanym, by być popularnym? Jakie zagrożenia czyhają na młodych ludzi w sieci i o tym, jak internetowy hejt potrafi zniszczyć człowieka. Ale to przede wszystkim opowieść o przyjaźni. Czy rzeczywiście przetrwa wszystko? 

Autor: Evan Placey
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Ewa Pilawska
Asystent reżysera: Arkadiusz Wójcik
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Ruch sceniczny: Katarzyna Kostrzewa
Światło: Łukasz Broniewski
Współpraca muzyczna: Bartosz Adamiak
Obsada: Małgorzata Goździk, Katarzyna Grabowska, Karolina Krawczyńska, Karolina Łukaszewicz
Didaskaliusz: Andrzej Jakubas


BIP