Ewa Pilawska "Łodzianinem Roku 2017"!

Łodzianie swoimi głosami przyznali tytuł Łodzianina Roku 2017 dyrektor Ewie Pilawskiej. 

"Jestem ponad połowę życia w Łodzi i uważam, że to jest moje miejsce na ziemi. I bardzo państwu dziękuję, że będę mogła rozwinąć skrzydła. Zawsze powtarzam, że twórcy niezwykle potrzebują takich wyróżnień – pozytywnego dotknięcia, wskazania, że idziemy dobrą drogą i, że to co robimy jest ważne i słuszne. Za to dziękuję" – powiedziała Ewa Pilawska podczas gali wręczenia nagrody.

Gratulujemy i bardzo się cieszymy! Dziękujemy wszystkim za Wasze głosy oddane w Plebiscycie organizowanym m.in. przez Radio Łódź, Express Ilustrowany i TVP 3 Łódź! Gratulujemy wszystkim pozostałym nominowanym!

Jak piszą o plebiscycie organizatorzy, "laureatem konkursu zostaje osoba, która w opinii łodzian, poprzez swoje działania na rzecz miasta, najbardziej zasłużyła na to wyróżnienie. Kandydatów do tytułu Łodzianina Roku wskazuje kapituła plebiscytu. O ostatecznym werdykcie decyduje głosowanie słuchaczy, czytelników, telewidzów i internautów. W tym roku nominowanych zostało pięć osób". Ewa Pilawska była jedyną przedstawicielką środowiska teatralnego.

Plebiscyt organizowany jest od 1993 roku z inicjatywy Polskiego Radia Łódź. W 25 letniej historii wydarzenia, tytułem Łodzianina Roku zostali wyróżnieni m. in.: politycy – b. premier i prezes NBP Marek Belka, b. minister pracy i prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, jeden z przywódców powstania w getcie warszawskim Marek Edelman, aktor i reżyser Jan Machulski, sportowcy – koszykarz Marcin Gortat, tenisista Jerzy Janowicz i trener Andrzej Niemczyk, wybitny kardiochirurg dziecięcy Jacek Moll, producent filmowy Piotr Dzięcioł.

Czytaj więcej na stronie Radia Łódź...

Zdjęcie: Sebastian Szwajkowski, Radio Łódź


BIP