Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Gwiazda Mai Komorowskiej na Piotrkowskiej

„Wspaniała”, „urzekająca”, „aktorska maestria” - pisali o Mai Komorowskiej krytycy po spektaklach pokazywanych na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Widzowie przyznali artystce w Plebiscycie Publiczności tytuł Najlepszej Aktorki XIV Festiwalu. W sobotę 26 czerwca 2021 na Piotrkowskiej Maja Komorowska odsłania swoją Gwiazdę w Alei Gwiazd. Gratulujemy z całego serca!

Obecność Mai Komorowskiej w Łodzi przypomina nam elektryzujące wieczory, podczas których oglądaliśmy ją w kolejnych spektaklach. Po raz pierwszy festiwalowa publiczność obejrzała ją w 2001 roku jako Cecily Robson w „Kwartecie” Ronalda Harwooda w reżyserii Zbigniewa Zapasiewicza. Podczas XII, XIV i XVI edycji Festiwalu wybitna aktorka występowała w trzech spektaklach Krystiana Lupy - wcielała się w postaci poetki Marii w „Wymazywaniu” Bernharda, Iriny Arkadiny w Niedokończonym utworze na aktora (według Mewy Czechowa) oraz Anny Meister w „Na szczytach panuje cisza” Bernharda.
 
"Jestem głęboko zaszczycona, że mogliśmy gościć Panią na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Pani role filmowe wszyscy mamy w pamięci, ale ogromnie cieszę się, że dzięki wizytom na naszym festiwalu łódzka publiczność mogła poznać również Pani niezwykłe kreacje teatralne” - podkreśliła w liście gratulacyjnym Ewa Pilawska, dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.
 
Gwiazda Mai Komorowskiej na Piotrkowskiej znajduje się dokładnie obok odsłoniętych w ubiegłym roku Gwiazd Barbary Połomskiej i Michała Szewczyka - wybitnych aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi. W symboliczny sposób na Piotrkowskiej spotykają się twórcy tego samego pokolenia, od których młodzi aktorzy mogli uczyć się, czym jest etos aktora teatralnego.

BIP