Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

"Imagine" Krystiana Lupy "Spektaklem roku 2022"!

„Imagine” w reżyserii Krystiana Lupy, koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Powszechnego w Warszawie (prapremiera odbyła się w kwietniu ubiegłego roku na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych), głosami widzów zwyciężyło w Plebiscycie Plastry Kultury 2022 jako najlepszy spektakl roku 2022.

- „Imagine” to koprodukcja dwóch Teatrów Powszechnych - łódzkiego i warszawskiego. Dziękuję dyrektorowi Pawłowi Łysakowi i Zespołom obu Teatrów za tę wielką artystyczną przygodę i wzorcową współpracę. Prapremiera w Łodzi była zwieńczeniem drogi, którą szliśmy razem z Krystianem Lupą i Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - podkreśla dyrektorka łódzkiego Teatru Powszechnego Ewa Pilawska.

- Gdyby zapytano mnie o największego reżysera teatralnego tworzącego w Polsce, odpowiedziałabym bez wahania: Krystian Lupa. Każdy jego spektakl zapada w nas głęboko. Nie daje o sobie zapomnieć, uwiera nas, zostaje w głowie i w ciele. Lupa to artysta-wizjoner, którego nie interesują bezpieczne, pozorne opowieści. Zabiera nam poczucie komfortu i stawia fundamentalne pytania. Co zrobiliśmy z tym światem? Co zrobiliśmy ze sobą? Czy potrafimy spojrzeć na siebie w lustro? - to fragment wstępu Ewy Pilawskiej do książki „Krystian Lupa. Artysta. Wizjoner”, której premiera odbędzie się 2 kwietnia na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych. 1 i 2 kwietnia obejrzeć będzie można też „Rodzeństwo” w reżyserii Lupy. 

Teatr Powszechny dziękuje za wszystkie głosy i gratuluje wszystkim nominowanym oraz laureatom tegorocznych Plastrów!

 

"Imagine"
Reżyseria, scenografia: Krystian Lupa
Scenariusz: Krystian Lupa i kreacja zbiorowa aktorów
Muzyka: Bogumił Misala
Kostiumy: Piotr Skiba
Kierowniczka produkcji: Karolina Pawłoś, Michalina Żemła
Wideo: Natan Berkowicz, Joanna Kakitek
Asystent reżysera, współpraca dramaturgiczna – Dawid Kot 
Asystent reżysera – Jan Kamiński
Współpraca kostiumograficzna: Aleksandra Harasimowicz
Inspicjentka: Iza Stolarska
Obsada: Karolina Adamczyk, Grzegorz Artman, Michał Czachor, Anna Ilczuk, Andrzej Kłak, Michał Lacheta, Mateusz Łasowski, Karina Seweryn, Piotr Skiba, Ewa Skibińska, Julian Świeżewski, Marta Zięba.

 


BIP