Jedziemy z "lovebookiem" do Lublina

10 maja o 20:00 Teatr Powszechny w Łodzi zagra w Lublinie – na zaproszenie Teatru Starego – spektakl „lovebook” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.

Teatr Stary w Lublinie to druga najstarsza scena w Polsce, która – oprócz własnych premier - regularnie prezentuje najważniejsze spektakle teatralne z Polski. 10 maja widzowie obejrzą „lovebooka” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Prapremiera „lovebooka” odbyła się w 2018 roku w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. To opowieść o miłości, o walce o miłość i o próbie odzyskania własnego szczęścia. Czym jest miłość? Czy miłość może doprowadzić nas do choroby psychicznej? A czy może nam pomóc z tej choroby wyjść? Spektakl, dla którego punktem wyjścia jest powieść Matthew Quicka „Poradnik pozytywnego myślenia” oraz jej filmowa adaptacja, każe nam zastanowić się, gdzie przebiega granica pomiędzy miłością a naszym o niej wyobrażeniem. Czy potrafimy naprawdę kochać? Kto nam w tym przeszkadza? Może my sami? 

W "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych" Jacek Sieradzki wyróżnił Jakuba Kotyńskiego za rolę w "lovebooku" oraz "porządne komediowe granie". To jedyne wyróżnienie, które trafiło w 2018 roku do łódzkich teatrów dramatycznych, potwierdzając, że walka o szlachetny i nowoczesny język komediowy w Teatrze Powszechnym w Łodzi (Polskim Centrum Komedii) została doceniona. Jacek Sieradzki napisał: "Notuję tu jego główną rolę w „lovebooku”, bo bardzo do gustu przypadło mi to przedsięwzięcie Michała Siegoczyńskiego, inteligentny melodramat komediowy, albo, jak chce dzisiejsza nomenklatura, komedia romantyczna w woodyallenowskim duchu. [...] Trzeba to też oczywiście umieć grać rozsądnie, bez przewracania oczami, głupich min i podkreślania flamastrem każdego dowcipu. [...] Niech tu będzie twarzą porządnego komediowego grania".

***

„lovebook”
Reżyseria, scenariusz: Michał Siegoczyński
Konsultacja dramaturgiczna: Magdalena Kupryjanowicz
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
Muzyka: Kamil Pater
Choreografia: Alisa Makarenko
Reżyseria świateł i video: Michał Głaszczka
Operator kamery: Giovanni Cimarosti
Obsada: Karolina Łukaszewicz, Zuzanna Zielińska, Filip Jacak, Jakub Kotyński, ze specjalnym udziałem Karoliny Krawczyńskiej 


BIP