Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

"Korepetycje z miłości" - 2 grudnia polska prapremiera

2 grudnia 2023 zapraszamy na polską prapremierę „Korepetycji z miłości” - komedii Flavii Coste w reżyserii Sławomira Narlocha. To druga sztuka francuskiej autorki, którą pokażemy. Na Małej Scenie można oglądać także jej „Replay”, którego premiera odbyła się w maju. Coste, która przyjechała wtedy specjalnie do Łodzi, była zachwycona spektaklem, Teatrem Powszechnym i Łodzią.
 
„Korepetycje z miłości” to kolejny spektakl realizowany w ramach współpracy z warszawską Akademią Teatralną. - Kontynuujemy współpracę z Wydziałem Reżyserii, w ramach której studenci i absolwenci realizują na naszej Małej Scenie premiery współczesnych komedii. W moim odczuciu bardzo ważne jest, aby młodzi twórcy zainteresowani komedią mieli przestrzeń do poszukiwań nowej, autorskiej estetyki gatunku. Stwarzanie przestrzeni do tych poszukiwań to także misja Polskiego Centrum Komedii. W minionym sezonie sztukę „Replay” wyreżyserowała Magdalena Małecka-Wippich, w tym sezonie zapraszamy na „Korepetycje z miłości” w reżyserii Sławomira Narlocha – zapowiada dyrektorka Ewa Pilawska.
 
W kameralnej, komediowej opowieści o poszukiwaniu miłości i akceptacji padają fundamentalne pytania o istotę związków. Czy redaktor rubryki z poradami dotyczącymi „spraw sercowych” w kolorowym piśmie dla pań okaże się specem od miłości?
 
Sławomir Narloch podkreśla: – Będzie to spektakl o miłości. O naturze uczucia, które rozpięte jest między młodzieńczą fantazją a ciężką pracą, polegającą na cierpliwości i trosce o drugą osobę. O miłości, która przez to, że chce być w centrum uwagi, doprowadza nasze życie do absurdu – mówi. - Cechą dobrej komedii jest, że potrafi opowiadać o najpoważniejszych sprawach z dystansem. Nie może się chyba nazywać komedią, jeśli podstępem i złośliwie nie wdziera się w nasze słabości i problemy – dodaje reżyser.
 
Spektakl obejrzycie 2, 3, 5, 6 i 7 grudnia oraz 19, 20 i 21 stycznia, a także w kolejnych miesiącach.
 
Flavia Coste
"Korepetycje z miłości"
Przekład: Witek Stefaniak
Reżyseria: Sławomir Narloch
Scenografia i kostiumy: Maks Mac
Muzyka: Jakub Gawlik
Reżyseria światła: Karolina Gębska
Obsada: Magda Zając Zawadzka, Artur Zawadzki, Jakub Kryształ/Kamil Suszczyk
Z udziałem Zuzanny Brzezińskiej (taniec) oraz Pawła Majchrowskiego (akordeon)

BIP