Łódzkie Sukcesu: XXIII Festiwal nominowany jako najważniejsze wydarzenie marca 2017!

Znakomitym „Triumfem woli” Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki rozpoczęła się XXIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Tłumy w Teatrze Powszechnym i owacje na stojąco pokazują, że teatr ma ogromną siłę rażenia - o nominacji XXIII Festiwalu w plebiscycie Łódzkie Sukcesu czytamy na stronie TV Toya. Zachęcamy do głosowania na stronie: http://tvtoya.pl/poll/show/1,category

„Triumf woli” to spektakl z pozytywnym przesłaniem, nieco odmienny od krytycznego teatru charakterystycznego dla Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Na wyspie na środku oceanu spotykają się ocaleni z katastrofy lotniczej pasażerowie. Wcielają się w bohaterów, którzy zrobili w swoim życiu coś przełomowego, coś po raz pierwszy: pierwszą kobietę, która przebiegła maraton, mężczyznę, który własnymi rękami przez 22 lata kopał tunel we wzgórzu oddzielającym wioskę od szpitala, górnika, który dojechał stopem do Indii czy gejów i lesbijki, którzy wspierali strajki górników w Wielkiej Brytanii. Ze wszystkich historii bije dobre energia, przesłanie o wierze w człowieka. Możemy różnić się poglądami, kolorem skóry – ale wiemy jedno, świat bez tego nie będzie istniał, jesteśmy sobie potrzebni.

4 marca po spektaklu z twórcami i widzami rozmawiała Aneta Kyzioł. Jak podkreślali artyści, praca przy spektaklu była dla nich ważnym doświadczeniem, ponieważ dużo trudniej stworzyć optymistyczny, pozytywny spektakl, który nie dzieli widzów, ale buduje wspólnotę. Paradoksalnie, taki spektakl wciąż może być krytyczny wobec rzeczywistości. Monika Strzępka jeszcze przed spektaklem mówiła, że ciekawa jest reakcji łódzkiej publiczności, która jest wymagająca. Aktorzy dziękowali łodzianom za reakcję i świetne przyjęcie.


BIP