Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Międzynarodowy Dzień Teatru 2021

Teatr to spotkanie i rozmowa, przepływ myśli pomiędzy sceną a widownią. Teatr to wzajemne przekraczanie granic i ograniczeń. Wspólne zakładanie i zdejmowanie masek, które pozwala nam spojrzeć na nas i innych inaczej, z ciekawością. To tworzenie fikcji, która - paradoksalnie - zmienia nasze głowy i naszą codzienność. To poszukiwanie i podejmowanie ryzyka, ciągłe poddawanie się ocenie i inspirowanie do refleksji. Teatr to wyspa marzycieli, na którą uciekamy, aby urzeczywistniać to, co niemożliwe.
No właśnie - niemożliwe.
 
Kolejny raz świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru w czasie, kiedy spotkanie, wydaje się rzeczą niemożliwą. Dlatego wszystkim ludziom Teatru życzymy, jeszcze bardziej niż zwykle, niesłabnącej pasji, ciekawości, determinacji i cierpliwości. Jak nigdy potrzebujemy wierzyć, że Teatr wyrasta z tego, co niemożliwe.
 
Jesteśmy pewni, że obecny czas wzmocni nas i skonsoliduje. Ten "czas próby” pokazuje, jak bardzo wszystkim ludziom Teatru i Widzom brakuje rozmowy o sztuce, jak bardzo chcemy sięgać daleko poza dosłowność.
 
Bądźmy razem, wspierajmy się i dbajmy o siebie!
 
Wierzymy, że już niedługo wrócimy do normalności mądrzejsi, bardziej empatyczni i otwarci, aby móc przekuć nasze emocje i doświadczenia w sztukę.
 
Do spotkania w Teatrze!
Ewa Pilawska
z Zespołem Teatru Powszechnego w Łodzi

BIP