"Najpierw kochaj, potem strzelaj" - prapremiera komedii z odpryskiem melancholii

W Teatrze Powszechnym w Łodzi – Polskim Centrum Komedii w sobotę 25 stycznia na Małej Scenie pokażemy prapremierowo spektakl „Najpierw kochaj, potem strzelaj”. Zapraszamy na trzecie już spotkanie z teatrem Michała Siegoczyńskiego na Małej Scenie.

Reżyser zrealizował do tej pory dwa spektakle w Teatrze Powszechnym w Łodzi: „Brancz” Juliusza Machulskiego oraz „lovebooka” na podstawie własnego tekstu – obydwa są do dzisiaj z powodzeniem grane na scenie przy Legionów 21.

"Michał Siegoczyński wykracza poza ramy, bawi się konwencjami i cytatami, miesza porządki, żart z byciem serio. Jego twórczość ma nieoczywisty potencjał komediowy - zupełnie odmienny od tego, który wydaje się być typowy dla gatunku" – mówi dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska. „«Najpierw kochaj, potem strzelaj» to sztuka, która powstaje w trakcie prób, reżyser sięga po improwizację i przypadek. W Polskim Centrum Komedii jak w swoistym laboratorium ryzykujemy i eksperymentujemy z formą i teatralnym językiem, żeby poszerzać ramy rozumienia pojęcia «komedia»” – podkreśla Pilawska.

"Samotny miliarder, który kreuje wymarzony świat. Ludzie niespełnieni w miłości, poszukiwacze szczęścia oraz wampiry, która są metaforycznym negatywem człowieka. To wszystko w stylistyce teledysku, baśni i kina z silnymi nawiązaniami do popkultury oraz wątkiem kryminalnym" – mówi o spektaklu Michał Siegoczyński. "Ważny jest dla mnie cytat, autoironia i prześmiewcze podejście. Pozwala to czasami powiedzieć więcej, obnażyć nadmierną powagę zjawisk i prawd, które, nabierając dystansu, zyskują inny wymiar i są nam bliższe jako ludziom. To będzie komedia w moim rozumieniu tego gatunku. Komedia, która ma w sobie odpryski melancholii" – dodaje reżyser.

Tytuł spektaklu jest wieloznaczny, ale jak zaznacza Siegoczyński, ma w sobie optymistyczne przesłanie. Najpierw kochaj, a być może nie będziesz musiał strzelać. Kochaj, bo może być to właśnie rozwiązanie problemu.

Prapremiera w sobotę, a kolejne spektakle obejrzeć będzie można niemal codziennie na Małej Scenie do 2 lutego oraz w kolejnych miesiącach. Bilety kosztują 50 i 40 złotych.

Bilety i rezerwacje - kliknij tutaj.

"Najpierw kochaj, potem strzelaj"
Scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
Muzyka: Kamil Pater
Choreografia: Alisa Makarenko
Video: Yelizaveta Pysmak
Konsultacja dramaturgiczna: Tomasz Ogonowski
Obsada: Diana Krupa, Karolina Łukaszewicz, Paulina Nadel, Beata Ziejka, Filip Jacak, Jakub Kotyński, Artur Majewski
Operator kamery: Giovanni Cimarosti

Zdjęcia: Justyna Tomczak


BIP