Noc Muzeów. Aktywacja marzeń...

Czy przysłuchując się własnym marzeniom częściej wybieramy bierność czy aktywność? Czy o marzenia walczymy? Jak je artykułujemy? Czym są rzeczy i zjawiska, z których nigdy nie zrezygnujemy? Co w nas śpi i czeka na pobudkę, by zaistnieć?

W nocy 19 maja od godziny 23.00 w ramach Nocy Muzeów zapraszamy do Teatru Powszechnego w Łodzi do udziału w akcji, którą poprowadzą nasi aktorzy – Małgorzata Goździk i Artur Majewski. Wspólnie na widowni Małej Sceny przygotujemy instalację, która będzie składała się z 130 kartek na których zapiszecie Wasze marzenia. Mamy czas do 24:00, aby każde marzenie znalazło swoje miejsce na wybranym przez Was fotelu. Niech Wasze marzenia zasiądą w Powszechnym, byście mogli się im przyjrzeć, po czym wprawić je w ruch lub… pożegnać. Pobijmy rekord liczby marzeń na teatr sześcienny. O północy rozświetlimy Wasze marzenia.

 „Noc Muzeów” w Teatrze Powszechnym odbędzie się na Małej Scenie oraz w przestrzeni multimedialnej wystawy „Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny”, przygotowanej przez Ewę Bloom-Kwiatkowską oraz studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, która towarzyszy XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Prace dyplomowe Martyny Cierpisz, Weroniki Krupy i Julii Kosmynki łączy wykorzystanie nowych technik multimedialnych z klasycznym warsztatem. Wystawa prowokuje do namysłu nad obecnością na scenie i przekraczania granic pomiędzy sztuką a życiem, iluzją i prawdą. W ramach Nocy Muzeów wystawa będzie dostępna dla odwiedzających 19 maja od 18:00 do 24:00.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja instalacji stworzonej przez Justynę Cieślik-Płusę oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Instalacja to metafora Teatru Świata, który zakłada, że życie jest sceną. Niebezpieczeństwo zejścia ze sceny wiąże się więc z ryzykiem braku istnienia.


BIP