Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Climate Keys - koncert

Prapremierowe wykonanie w Polsce projektu koncertowo-edukacyjnego zapoczątkowanego przez angielską pianistkę i kompozytorkę Lolę Perrin. W 2016 roku Perrin zaniepokojona zmianami prowadzącymi do ocieplenia klimatu zadała sobie pytania, które my wszyscy zadać sobie powinniśmy: „Co JA mogę zrobić dla powstrzymania degradacji środowiska? Co JA mogę zrobić dla ochrony klimatu?”. 

 

Tak zrodził się pomysł na "Climate Keys" – serię recitali fortepianowych, połączonych z wykładem znawcy w temacie globalnego ocieplenia. Autorski pomysł Perrin spotkał się z niesłychanym entuzjazmem, dlatego postanowiła do swojej akcji włączyć pianistów z całego świata. W tym momencie na jej liście znajduje się blisko 200 zaproszonych muzyków. Wśród nich jedna Polka – Joanna Wicherek.

 

"Climate Keys" łączy w sobie dwie pozornie nie idące w parze dziedziny: sztukę i ekologię. Jednak ich połączenie daje niespotykanie atrakcyjny w przekazie, opiniotwórczy i skuteczny w wymowie projekt. Repertuar każdego koncertu oraz wykład-rozmowa dedykowane są miejscu, w którym się odbywają. Prezentacja w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych będzie polską prapremierą projektu przygotowaną specjalnie dla Łodzi. Składać będzie się on z cyklu trzech recitali połączonych z wykładem i otwartą dyskusją z publicznością przygotowanymi i przedstawionymi przez specjalistkę od ochrony środowiska – Małgorzatę Smolak.

 

Jego celem jest zachęcenie słuchaczy do zaangażowania się w przeciwdziałanie i rozwiazywanie najważniejszych problemów klimatycznych i środowiskowych przede wszystkim w skali lokalnej. Podczas trzech koncertów przedyskutowane będą aspekty zanieczyszczenia powietrza, niedoboru wody i zanieczyszczenia i degradacji gleby w Łodzi i regionie. Każdy z recitali poruszać będzie kwestie klimatu i relacje zmian klimatycznych z danym zagadnieniem środowiskowym. Tematem spotkania w ramach tegorocznej edycji Festiwalu będzie „powietrze”.

 

Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasze zdrowie? Jakie są koszty ekonomiczne zanieczyszczenia powietrza? Kto i w jakim zakresie odpowiada za zanieczyszczenie powietrza w Łodzi i regionie, czyli jak trują nas sąsiedzi i co mówi łódzka uchwała antysmogowa? Które dzielnice Łodzi mają najbardziej zanieczyszczone powietrze i dlaczego? 

Bilety

10 złotych

Kiedy gramy


BIP