Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Odlot

Teatr Współczesny w Szczecinie

 

Zenon Fajfer
"Odlot"
Reżyseria: Anna Augustynowicz
Scenografia: Marek Braun
Kostiumy: Tomasz Armada, Martyna Konieczny
Muzyka: Jacek Wierzchowski
Wideo: Wojciech Kapela
Ruch sceniczny: Zbigniew Szymczyk
Reżyseria światła: Krzysztof Sendke
Asystent reżysera: Adam Kuzycz-Berezowski
Asystent scenografa: Karolina Babińska
Obsada: Anna Januszewska, Irena Jun, Barbara Lewandowska/Joanna Matuszak, Grażyna Madej, Magdalena Myszkiewicz, Paweł Adamski, Wojciech Brzeziński, Grzegorz Falkowski, Mirosław Gawęda, Bogusław Kierc, Nikodem Księżak, Adam Kuzycz-Berezowski, Wiesław Orłowski, Zbigniew Szymczyk, Przemysław Walich, Mateusz Wiśniewski, Bartosz Włodarczyk oraz Zofia Walich

Pasażerki i pasażerowie Sławnych Linii Lotniczych Dawne Bohatery wznoszą się w niebo. Tytułowy „Odlot” nie jest jednak tylko relacją z podniebnej podróży, ale przede wszystkim opowieścią o narodowym stanie ducha – po katastrofie smoleńskiej i zbiorowych koszmarach z ostatnich lat.

 

Dariusz Kosiński w posłowiu do książki „Odlot” napisał, że „Heiner Müller powiedział, że najlepszy tekst dla teatru to taki, dla którego odpowiedni teatr jeszcze nie istnieje. Tekst, który rzuca wyzwanie, sam z ciekawością przyglądając się temu, co się z nim na scenie stanie. Obserwując od lat polski teatr, zarówno stabilnie instytucjonalny, jak i niezależnie efemeryczny i wciąż poszukujący, jestem przekonany, że wielu działających w nim artystów i zespołów może na wyzwanie „Odlotu” odpowiedzieć […].” Teatr Współczesny w Szczecinie odpowiada na to wyzwanie jako pierwszy. 

 

Spektaklem „Odlot” Anna Augustynowicz żegna się ze stanowiskiem dyrektora Teatru Współczesnego w Szczecinie, które piastowała od 1992 roku.

Bilety

Normalny: 100 zł
Ulgowy: 70 zł

Czas trwania

1 godzina 30 minut

Kiedy gramy


BIP