Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

"#Otagowani" na finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS

1 grudnia 2023 w ramach finału VIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS zagraliśmy "#Otagowanych". Spektakl w społecznej reżyserii Ewy Pilawskiej stawia przed nami wiele pytań - między innymi o to, w jakim stopniu powinniśmy ufać innym? Do czego prowadzi brak myślenia o konsekwencjach? Czy brakuje nam empatii?
Po spektaklu warsztaty poprowadzili Andrzej Jakubas i Rafał Osiński. Dziękujemy za to spotkanie w nowej dla spektaklu przestrzeni. Wasze skupienie i koncentracja sprawiły, że ta nietypowa, większa przestrzeń była niezwykle kameralna i sprzyjająca teatrowi.
 
"#Otagowani"
Autor: Dave Deveau
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria (społecznie): Ewa Pilawska
Scenografia, kostiumy: Wojciech Stefaniak
Choreografia: Jarosław Staniek
Muzyka (kompozycja i nagranie): Bartosz Adamiak
Reżyseria świateł: Łukasz Broniewski
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Michał Lacheta
Ze specjalnym udziałem Pauliny Nadel oraz Diany Krupy, Karoliny Kleniewskiej, Sebastiana Jasnocha i Jakuba Kryształa
 
Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS adresowana jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest spopularyzowanie wiedzy na temat HIV/AIDS oraz innych chorób zakaźnych, m.in. wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, promowanie zdrowego stylu życia wolnego od zachowań ryzykownych, wykształcenie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych oraz kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji wobec osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.

BIP