Otwarta Scena

18 listopada o godzinie 14.00 odbędzie się pierwsze spotkanie inaugurujące nowy cykl warsztatów i wykładów, które Powszechny realizuje wspólnie z łódzkimi uczelniami wyższymi. Będzie to kontynuacja "Otwartej sceny", projektu, który w ramach obowiązkowego programu studiów realizował w sezonie 2014/2015 Teatr Powszechny wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim - warsztaty z krytyki artystycznej prowadził wówczas Jacek Wakar, Aneta Kyzioł, Łukasz Drewniak i Dominika Łarionow (więcej o warsztatach z Uniwersytetem Łódzkim...)

Spotkanie w listopadzie będzie zapowiedzią cyklu warsztatów i wykładów przygotowanych tym razem specjalnie z myślą o studentach Pracowni Scenografii i Kostiumu Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, które odbywać będą się w roku akademickim 2015/2016 w semestrze letnim.

Cykl w Powszechnym otworzy 18 listopada Allan Starski - laureat Oscara i twórca wielu wybitnych filmowych projektów scenograficznych, autor scenografii do spektakli teatralnych, między innymi do spektaklu Teatru Powszechnego w Łodzi zatytułowanego "Wytwórnia piosenek".


BIP