"Piekło - Niebo" na XXIV Festiwalu

10 czerwca zagraliśmy na Dużej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi "Piekło-niebo" w reżyserii Jakuba Krofty z Wrocławskiego Teatru Lalek. Spektakl, który otrzymał wiele nagród (m.in. główną nagrodę dla Marii Wojtyszko za tekst sztuki w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej) został przyjęty długimi owacjami na stojąco - zarówno przez dzieci, jak i "starszych" widzów. Po przedstawieniu na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy Wam, że byliście! 

Akcja spektaklu rozgrywa się między ziemią, niebem i piekłem. Główna bohaterka, mama siedmioletniego Tadzia - miłośnikom muzyki klubowej znana jako DJ Daje Radę - trafia do nieba. Szybko jednak uznaje, że jej czas jeszcze się nie skończył i że za wszelką cenę musi wrócić na ziemię do swojego synka. W trakcie ucieczki z zaświatów poznaje diabła, który chciałby zostać człowiekiem, archanioła, który kiedyś był człowiekiem, oraz własnego tatę, który jest tylko połową człowieka. 

Wrocławski Teatr Lalek 
Tekst: Maria Wojtyszko 
Reżyseria: Jakub Krofta 
Scenografia: Matylda Kotlińska 
Muzyka: Grzegorz Mazoń 
Choreografia: Aneta Jankowska 
Reżyseria światła: Damian Pawella 
Projekcje: Jakub Lech 
Występują: Jolanta Góralczyk, Anna Makowska-Kowalczyk, Agata Kucińska, Marta Kwiek, Patrycja Łacina-Miarka, Edyta Skarżyńska, Grzegorz Borowski, Krzysztof Grębski, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Konrad Kujawski, Tomasz Maśląkowski, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka 

Fot. Katarzyna Bąba


BIP