Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Polska prapremiera "Tubylców" - 14. spektaklu w cyklu "Dziecko w sytuacji". Dziękujemy!

Przed czym uciekamy do alternatywnego - wirtualnego świata? Dlaczego potrzebujemy tej ucieczki? Czy nie zmierzamy do coraz większej izolacji i samotności? Czy potrafimy budować relacje? Te i wiele innych pytań stawia spektakl „Tubylcy”, którego polską prapremierę pokazaliśmy w czwartek 6 czerwca 2024 na Małej Scenie. Sztukę Glenna Waldrona wyreżyserowała społecznie Ewa Pilawska. Dziękujemy, że byliście z nami! Kolejne przedstawienia w piątek, sobotę i niedzielę.
 
„Tubylcy” to 14. tytuł w ramach autorskiego cyklu „Dziecko w sytuacji” - projektu, na który składają się spektakle i warsztaty adresowane do młodzieży. Podejmują one trudne tematy, np. problem bezdomności, depresji rodziców, hejtu, inicjacji seksualnej, transpłciowości, przemocy czy cyberprzemocy. Bardzo często okazuje się, że wielu młodych ludzi dopiero w Teatrze otrzymuje szansę „bycia wysłuchanym” i szansę na rozmowę. Projekt opiera się na dialogu i stawianiu pytań, a nie dawaniu gotowych rozwiązań na życie.
 
W trakcie warsztatów prowadzący i uczestnicy są partnerami, słuchają swoich opinii, uczą się od siebie nawzajem i inspirują do refleksji. Spektaklowi „Tubylcy” także towarzyszą autorskie warsztaty opracowane przez Andrzeja Jakubasa, które będzie współprowadził wspólnie z zaproszonymi specjalistkami - psycholożkami/edukatorkami seksualnymi. Dziękujemy za Wasze wczorajsze przemyślenia i refleksje w rozmowie po spektaklu!
 
Glenn Waldron
"Tubylcy" ("Natives")
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria (społecznie): Ewa Pilawska
Scneografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Obsada: Paulina Nadel, Michał Lacheta, Jakub Kryształ
 
Sponsorem spektaklu "Tubylcy" jest AMCOR - sponsor strategiczny cyklu "Dziecko w sytuacji", który od początku wspiera Teatr w realizacji projektu
 
 
Zdjęcia: Maciej Zakrzewski

BIP