Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

"Pomoc domowa radzi" - premiera ósmego odcinka

14 maja 2020 o 18:00 Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na premierę odcinka internetowego serialu „Pomoc domowa radzi”. Oglądać można go bezpłatnie na teatralnym kanale YouTube.

Pierwszy odcinek został wyemitowany w marcu. Serial powstał jako odpowiedź na teatralną kwarantannę i brak możliwości prezentacji spektakli. „Stworzyliśmy go, żeby nie zawieszać naszej działalności i udowodnić, że komediowe podejście jest w sytuacji epidemii bardzo potrzebne i oczyszczające. Jest to również wsparcie dla aktorów kontraktowych, którzy stracili wszystkie dochody z powodu odwołanych spektakli” – podkreśla dyrektor Teatru Powszechnego Ewa Pilawska. „Realizacja i emisja kolejnych odcinków jest możliwa dzięki środkom pozyskanym od sponsora” – dodaje.

Główną bohaterką internetowego serialu jest Nadia, postać znana widzom z teatralnego cyklu, na który składają się cztery spektakle od wielu lat prezentowane na Dużej Scenie w Teatrze Powszechnym w Łodzi: „Boeing, Boeing”, „Pomoc domowa”, „Żona potrzebna od zaraz” oraz „Manewry weselne”. Główny bohater to inteligentny i wykształcony mężczyzna, który w wyniku okoliczności i sytuacji musiał znaleźć nowy pomysł na życie. Podobnie jak w kultowym polskim filmie „Poszukiwany, poszukiwana”, w którym Wojciech Pokora stworzył niezapomnianą kreację historyka sztuki zmuszonego do pracy w charakterze gosposi. Motyw mężczyzny grającego kobietę ma bardzo długie tradycje w kinie i teatrze, z których czerpie postać Nadii. Pierwowzorami kreacji są również role Dustina Hoffmana z „Tootsie czy Robina Williamsa z „Pani Doubtfire”. 

W kolejnych odcinkach pomocy domowej Nadii (Arkadiusz Wójcik) towarzyszą aktorzy kontraktowi Teatru – Marta Jarczewska, Małgorzata Goździk, Paulina Nadel, Diana Krupa, Filip Jacak, Jakub Kryształ. Do tej pory serial obejrzało ponad 23 000 osób.

Jeśli nie widzieliście jeszcze Państwo poprzednich odcinków, można je obejrzeć tutaj:


BIP