"Pomoc domowa" za 350 groszy na Dzień Teatru Publicznego 2019

18 maja 2019 o 19:00 w Dniu Teatru Publicznego zagramy komedię "Pomoc domowa". Podobnie jak w latach ubiegłych - włączamy się w ogólnopolską akcję "biletu za grosze". Bilety na to przedstawienie będziecie mogli Państwo kupić za 350 groszy, czyli za 3,5 złotego! Sprzedaż rozpoczyna się w sobotę 18 maja 2019 o godzinie 13:00.

Przypominamy:
- jedna osoba może kupić dwa bilety
- nie przyjmujemy rezerwacji na przedstawienie w ramach akcji "Bilet za 350 groszy"
- bilety za 350 groszy sprzedajemy tylko na "Pomoc domową" prezentowaną 18 maja 2019 o godzinie 19:00
- bilety można kupić tylko w kasie Teatru

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie po raz piąty. Pomysł DTP zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 350 groszy (3,5 zł).

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach DTP spektakli dostępne będą od 18 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.


Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


BIP