Poranki w Powszechnym

„Poranki w Powszechnym” to spektakle dla najmłodszych widzów połączone z warsztatami plastyczno-teatralnymi. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Jego celem jest pobudzanie fantazji uczestników poprzez udział w spektaklu teatralnym i zajęciach plastycznych. Program wypełniają działania warsztatowe, wykorzystujące w artystyczny sposób proste materiały takie, jak kolorowe taśmy, papier, balony, farby i pióra. Warsztaty  pokazują, ile niespodzianek kryje otaczający nas świat. Opierają się na prostych działaniach plastycznych i sile wyobraźni, co stanowi szczególną wartość w świecie zdominowanym przez elektronikę.

 

Nowy program Teatru Powszechnego ma nie tylko wymiar edukacyjny, ale również społeczny. Postanowiliśmy zapraszać na spektakle i warsztaty artystyczne podopiecznych z łódzkich domów dziecka. Głównym celem projektu jest to, aby dzieci w trudnej sytuacji już od najmłodszych lat mogły obcować z teatrem i rozwijać swoją wrażliwość.


 1. Warsztaty pt. „Każdy latać może” – po każdym spektaklu pt. „Mój tata chce latać jak ptak”. Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7 -10 lat.

Warsztaty plastyczno-teatralne mają na celu rozwijanie wyobraźni przestrzennej uczestników, wprowadzenie ich w tajniki „sztuki latania” i pobudzenie fantazji. Poprzez zabawy plastyczne umożliwiamy im rozwój manualny, stymulujemy wyobraźnię, dajemy szerokie pole do eksperymentowania. Podczas warsztatów będziemy bawić się obrazem, światłem i dźwiękiem.

Szalonych marzycieli ciekawych świata zapraszamy na niezapomnianą przygodę z lataniem. Oprócz zrobienia własnych skrzydeł będzie można skonstruować maszynę latającą i „nauczyć się latać”. Na wszystkich uczestników warsztatów czekają kolorowe tasiemki i papiery, kartonowe pudła, farby, balony, pióra oraz mnóstwo znakomitej zabawy i kreatywnych działań.

 2. Warsztaty pt. „Zaczarowane dźwięki” - Po każdym spektaklu „Niezwykły dom Pana A., czyli skradzione dźwięki”. Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat.

Po co jest muzyka? Kiedy dźwięki stają się muzyką? Jak powstaje dźwięk oraz jaka jest jego rola w teatrze tego wszystkiego dowiedzą się mali melomanii podczas niezwykłych warsztatów muzycznych. Celem spotkań jest uzmysłowienie, że istnieje „mały świat” dźwięków, który nas otacza. Podczas warsztatów uczestnicy na drodze gier i zabaw przekonają się, jak różnorodny i bogaty jest świat muzyki.

Poszukujemy małych muzyków, dla których nie straszne jest eksperymentowanie z dźwiękami, gdyż na naszych warsztatach będziemy grać, tupać, klaskać i szeleścić, a wszystko po to, by stworzyć zaczarowaną dźwiękową historię.

autor projektu: Justyna Tomczak


 Warunki uczestnictwa:

W warsztatach mogą uczestniczyć osoby, które zakupiły bilety na spektakl "Niezwykły dom Pana A., czyli skradzione dźwięki" lub "Mój tata chce latać jak ptak". Aby wziąć udział w warsztatach należy zadzwonić pod numer tel. 42 633 25 39 wew. 317 (pon-pt, w godzinach 8:00-16:00) lub wysłać maila na adres: justyna.tomczak@powszechny.pl.


BIP