Prapremiera "Siódmego anioła" w reżyserii Macieja Wojtyszki

W sobotę na Małej Scenie prapremierowo zagraliśmy „Siódmego anioła” w reżyserii Macieja Wojtyszki. Spektakl jest kolażem utworów Zbigniewa Herberta, połączeniem słowa i muzyki. Prapremiera odbyła się 21 kwietnia 2018 - w roku, który w związku z 20. rocznicą śmierci autora "Pana Cogito", decyzją Sejmu RP ogłoszony został rokiem Zbigniewa Herberta. 

Cieszymy się, że spędziliście Państwo ten wieczór z nami! Była z nami również Katarzyna Herbert, wdowa po Zbigniewie Herbercie, której po spektaklu dyrektor Ewa Pilawska podziękowała i wręczyła kwiaty. W kuluarowych rozmowach Katarzyna Herbert oraz przedstawiciele Fundacji im. Herberta gratulowali zespołowi i dziękowali za nowe, autorskie odczytanie twórczości poety. 

„Siódmy anioł” stawia pytania o kondycję człowieka w świecie, o istotę i sens człowieczeństwa, o ludzkie wzloty, upadki, ograniczenia, o nasze wielkie i małe czyny. Czym jest wiara, czym się przejawia, czy Bóg istnieje i kim dla nas jest? W spektaklu znalazły się wiersze najbardziej znane - "Homilia", tytułowy "Siódmy anioł" czy cykl "Brewiarzy" - oraz te nieco mniej popularne, oscylujące wokół spraw ostatecznych, aniołów, demonów i Boga. 

Scenariusz i reżyseria: Maciej Wojtyszko
Muzyka: Irina Blokhina
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Karolina Krawczyńska, Jarosław Dziedzic, Arkadiusz Wójcik oraz Paweł Jabłoński

Spektakl objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

BIP