Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Prapremiera "Tańczącego z gwiazdami". Dziękujemy!

Prapremierowy korowód trwa. Tydzień temu zaprezentowaliśmy prapremierę „Dobrej zmiany”, a wczoraj prapremierę „Tańczącego z gwiazdami”. Autorem i reżyserem sztuki inspirowanej postacią Bohdana Gadomskiego jest Michał Walczak. Dziękujemy za udział w „cekinowych dziadach”. Obejrzyjcie zdjęcia!
 
Redaktor Gadomski wraz z Bubu Mon Cheri zaprosili nas do błyszczącego, złoto-diamentowego i kontrowersyjnego świata, w którym (w ekstremalnie trudnych dla artystów pandemicznych okolicznościach) powstaje benefis z udziałem gwiazd: Violetty Villas, Krzysztofa Krawczyka, Ewy Demarczyk. To świat show-biznesu wraz z jego blaskami i cieniami. W interpretacji Michała Walczaka jest to świat kampowy, przekorny, autoironiczny - przypominający, że jedynie zdrowy dystans do rzeczywistości pozwala nam „nie zwariować”. Przejaskrawione postaci żonglują konwencjami, śmiejąc się z innych, ale także z samych siebie. „Farma Deziluzji” (ośrodek terapii dla artystów scenicznych) za cel stawia sobie pozbycie się złudzeń i hipokryzji. Bo być może tylko w ten sposób, "przekłuwając balony", możemy ponownie odnaleźć szczęście?
 
Dziękujemy Wam, że byliście z nami i dziękujemy za świetne przyjęcie spektaklu! „Tańczącego z gwiazdami" gramy też dzisiaj i codziennie do 6 czerwca (za wyjątkiem poniedziałku), a później w sierpniu. Zapraszamy!
 
„Tańczący z gwiazdami”
Scenariusz i reżyseria: Michał Walczak
Scenografia: Matylda Kotlińska
Kostiumy: Patrycja Fitzet
Muzyka: Marta Zalewska
Choreografia: Kamil Wawrzuta
Multimedia: Piotr Pawlus
Udźwiękowienie materiału filmowego: Bartosz Idzi
Animacje w materiale filmowym: Marcin Władyka
Obsada: Diana Krupa, Paulina Nadel, Sebastian Jasnoch, Jakub Kotyński, Arkadiusz Wójcik
Gościnnie w materiale filmowym: Krzysztof Szczepaniak

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19:


BIP