Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

"Przystojniaczek". 20 listopada zapraszamy na 65. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących

W środę 20 listopada 2019 o 14:00 zapraszamy na 65. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących. Komedię Carlesa Alberoli "Przystojniaczek" wyreżyserowała społecznie - jak wszystkie spektakle w ramach cyklu - dyrektor Ewa Pilawska. 

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zrezygnować z czegoś, co było dla Ciebie ważne tylko dlatego, że nie wierzyłeś w siebie? Bo uważałeś, że na to nie zasługujesz? Bo brak pewności siebie i poczucia własnej wartości sprawił, że zrezygnowałeś z walki o to co najważniejsze, poddałeś się i uciekłeś?

Juan i Laura przyjaźnili się od dziecka. Wkrótce przyjaźń przerodziła się w zauroczenie i młodzieńczą miłość. Zerwali jednak relacje i stracili ze sobą kontakt. Każde poszło swoją drogą, próbując stać się najlepszą wersją samego siebie. Dziś spotykają się ponownie. Jak bardzo zmienili się przez te dziesięć lat? Czy dojrzeli? Czy zrozumieli swój błąd? Czy spotkanie będzie okazją do jego naprawienia?

Sztuka Carlesa Alberoli to opowieść o poszukiwaniu miłości i potrzebie akceptacji. Jak wiele tracimy szukając potwierdzenia swojej wartości i jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, aby je zdobyć, gubiąc to co najistotniejsze.

Carles Alberola
"Przystojniaczek"
Przekład: Rubi Birden
Reżyseria: Ewa Pilawska
Obsada: Małgorzata Goździk, Jarosław Dziedzic
Didaskaliusz: Arkadiusz Wójcik


O projekcie Teatru dla niewidomych i słabo widzących:

Teatr dla osób niewidomych i słabo widzących to unikatowy na skalę europejską autorski projekt dyrektor Ewy Pilawskiej stworzony specjalnie dla osób niewidomych, które ze względu na zmienioną percepcję nie mogą w pełni odbierać tradycyjnego spektaklu teatralnego. Pierwsza premiera Teatru dla niewidomych odbyła się w 2005 r. Do tej pory w Teatrze Powszechnym wystawiono 64 premiery. Każda premiera dla osób niewidomych to inscenizacja nowego tekstu – dotychczas niewystawianego na scenie Teatru Powszechnego. Każdą premierę poprzedza etap prób – widzowie niewidomi otrzymują więc spektakl stworzony specjalnie dla nich, nie jest to tylko adaptacja repertuarowej propozycji Teatru.

Spektakle dla osób niewidomych posługują się symboliczną dekoracją i kostiumami, nacisk kładziony jest na szczegóły dźwiękowe, czytane są także didaskalia. Prezentacjom towarzyszą programy teatralne w tym wersje napisane alfabetem Braille’a. Premiery Teatru dla niewidomych cieszą się niezmiennie dużą popularnością wśród niewidomej widowni – widzami spektakli są zarówno łodzianie, jak i osoby niewidome z województwa łódzkiego i całej Polski.


BIP