Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Spektakle na żywo i „Rodzina” online dla osób niesłyszących

W niedzielę Teatr Powszechny w Łodzi zagra po raz pierwszy w tym roku spektakle z udziałem publiczności. - Wszystkie bilety na niedzielny spektakl rozeszły się niemal natychmiast, dlatego wczoraj dopisaliśmy dodatkowe przedstawienie – mówi dyrektor Ewa Pilawska. W najbliższy weekend będzie można oglądać także „Rodzinę” w wersji online z napisami dla osób niesłyszących (do tej pory spektakl obejrzało niemal 70 tysięcy osób). 

- Ponieważ teatry są otwarte warunkowo na dwa tygodnie, w lutym będziemy grać hybrydowo - online i na żywo. Jeśli będziemy mogli grać na żywo także w marcu, zaprezentujemy kilka kolejnych tytułów – mówi dyrektor Powszechnego. Na zaplanowane w lutym prezentacje online sprzedaliśmy większość biletów już przed informacją o otwarciu teatrów, dlatego w formie streamingów będziemy prezentować także „Rodzinę” oraz spektakle z cyklu „Dziecko w sytuacji” - „Imprezę”, „Janka, króla przeprowadzek” i „Onego”. Wszystkim spektaklom dla młodzieży towarzyszą warsztaty prowadzone na żywo przez Internet. W tym miesiącu spotkamy się z naszymi Widzami łącznie ponad 30 razy – podkreśla Ewa Pilawska - W związku z tym, że część publiczności prosi, abyśmy w czasie pandemii grali równocześnie online, w marcu (równolegle do grania w sposób tradycyjny) także planujemy streamingi – w tym nowe tytuły – dodaje.

Na „Szalone nożyczki” z udziałem publiczności zapraszamy 14 lutego (o 16:00 i o 19:00) oraz 20 i 21 lutego o 19:00.

- Cały czas realizujemy też misję „Teatru blisko ludzi”, rozwijamy nasze projekty dla osób z niepełnosprawnościami i osoby niesłyszące zapraszamy do oglądania „Rodziny” w reżyserii Wojciecha Malajkata z napisami. Również wszystkie odcinki pierwszego sezonu naszego internetowego serialu „Pomoc domowa radzi” dostępne są bezpłatnie na YouTubie z napisami – dodaje dyrektor łódzkiego Powszechnego. 

„Rodzina” z napisami dla osób niesłyszących zostanie zaprezentowana online 13, 21 i 26 lutego o 19:00. Bilety na wszystkie przedstawienia online kosztują symboliczne 20 groszy.

 

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19:

 


BIP