Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Spektakle "Panny z Wilka", "Hamlet" oraz "Cząstki kobiety" nie odbędą się - informacje o zwrotach biletów

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,

 
Stosując się do decyzji Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej, odwołujemy wszystkie spektakle i wydarzenia w naszym Teatrze (w tym spektakle „Panny z Wilka”, „Hamlet” oraz "Cząstki kobiety" w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych) - od 11 marca 2020 do 25 marca 2020 (włącznie).

O spektaklach odbywających się w późniejszym terminie będziemy na bieżąco Państwa informować wraz z rozwojem sytuacji. Będziemy również informować Państwa o ewentualnej zmianie terminu prezentacji festiwalowych spektakli: „Panny z Wilka”, „Hamlet” i "Cząstki kobiety".

Z uwagi na rekomendacje Rządu i Prezydent Miasta Łodzi związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo pracowników naszego Teatru i widzów – informujemy, że kasa Teatru Powszechnego w Łodzi od 20 marca 2020 do odwołania będzie nieczynna.

  • Przypominamy, że zwroty za bilety zakupione online otrzymacie Państwo automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.
  • Zwroty za bilety zakupione w kasie Teatru będzie można uzyskać do końca roku.
  • Z kasą Teatru od 20 marca cały czas można kontaktować się drogą mailową pod adresem: bilety@powszechny.pl.
  • Z kasą Teatru od 20 marca do odwołaniamożna kontaktować można się także telefonicznie. Kontakt telefoniczny jest możliwy od wtorku do niedzieli od godziny 12:00 do 18:00 pod numerami telefonów: 787 203 902 lub 787 203 727.

 
Komunikat Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej: 

"Drodzy łodzianie,
kolejne zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce oraz coraz bardziej prawdopodobne pojawienie się pierwszego przypadku w Łodzi, to dla nas wszystkich nowe wyzwanie. 
Dlatego podjęłam decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u, Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia. 
Wprowadziliśmy także szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Poleciłam dyrektorom placówek odwołanie wszystkich dodatkowych wydarzeń, spotkań i wycieczek. 
Specjalne zasady obowiązywać będą także w Urzędzie Miasta Łodzi. 
Jednocześnie bardzo proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych i wyrozumiałość dla decyzji podejmowanych przez administrację rządową, takich jak np. odwoływanie imprez masowych. W Łodzi odwołane i przełożone zostaną m.in. Maraton Dbam o Zdrowie oraz Akademickie Targi Pracy.
To moment w którym musimy być odpowiedzialni i solidarni, kiedy myśląc o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie - powinniśmy także pomagać innym.
Musimy zachować spokój, ale także podstawowe środki ostrożności, nie lekceważyć zagrożenia, ale też nie wpadać w panikę. Musimy być przygotowani na to, że w ciągu najbliższych dni liczba zachorowań wzrośnie, a sytuacja w Polsce będzie przypominać tę, z którą mamy w krajach Europy Zachodniej.
Wszystkie osoby, które zaobserwują u siebie objawy choroby, proszone są o kontakt pod wskazanymi przez służby sanitarne i epidemiologiczne numerami telefonów, gdzie uzyskacie Państwo szczegółowe instrukcje, jak postępować w takiej sytuacji.
Proszę też: pamiętajmy o naszych seniorach, którzy szczególnie narażeni są na powikłania związane z chorobą. Zaoferujmy pomoc starszym sąsiadom, którzy z obawy przed zarażeniem chcieliby pozostać przez najbliższy czas w swoich domach. 
Pamiętajcie o swoich bliskich, znajomych i przyjaciołach, wspierajcie się wzajemnie, przekazujcie sobie sprawdzone i potwierdzone informacje. 
Najlepsze, co teraz możemy zrobić to zachować zdrowy rozsądek i ściśle przestrzegać zaleceń i procedur”.
 
 
 
 

BIP