Sylwester z niespodziankami

Tradycyjnie już Teatr Powszechny w Łodzi jako Polskie Centrum Komedii zaprasza od stycznia na nową komedię. Nowy Rok zawsze otwieramy dużą dawką radości i pozytywnej energii. Rok 2018 przywitamy wspólnie z widzami - w sylwestrowy wieczór zaprezentujemy na Dużej Scenie premierę farsy Raya Cooneya pt. „Wszystko w rodzinie” w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa.

Jak zwykle na widzów, oprócz przedstawienia, czekają poczęstunek, szampan i atrakcyjne niespodzianki (w ubiegłych latach głównymi nagrodami były m.in. bilety lotnicze czy kilkudniowe wyjazdy do europejskich miast – Londynu, Rzymu). Ponadto dla wszystkich, którzy kupią bilety na "Wszystko w rodzinie" (oraz tych, którzy już kupili bilety) mamy jeszcze jeden prezent - specjalnie dla Was zagramy w ostatnim tygodniu karnawału "Szalone nożyczki". Na wybrane przedstawienie (8 lub 9 lutego 2018 o 19:00) otrzymacie Państwo bilety za symboliczną złotówkę. 

Bilety na sylwestrowy spektakl możecie Państwo kupować i rezerwować tutaj: https://goo.gl/3jWxqx 
Bilety na "Szalone nożyczki" będzie można kupić tylko w kasie biletowej. Każdy z Państwa może otrzymać na "Szalone nożyczki" tyle biletów, ile kupił na "Wszystko w rodzinie".

Akcja sztuki „Wszystko w rodzinie” rozgrywa się w jednym z londyńskich szpitali. Jego pracownicy w świątecznej atmosferze przygotowują się do bożonarodzeniowego przedstawienia, podczas gdy spokojne życie doktora Davida Mortimera w obliczu nieoczekiwanych okoliczności ulega gwałtownej zmianie. Dawne romanse i duchy przeszłości nakręcają spiralę szalonych sytuacji. Czy Mortimerowi uda się ukryć kłopotliwą sytuację przed żoną i dyrekcją szpitala?

Premiera „Wszystko w rodzinie” odbędzie się 31 grudnia o 20:00 na Dużej Scenie Powszechnego. „Już po raz trzeci będę miał przyjemność reżyserować w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Będzie to farsa Raya Cooneya, autora, który jest mistrzem gatunku” – mówi Giovanny Castellanos, reżyser spektaklu. „Wbrew pozorom komedia jest bardzo trudnym gatunkiem teatralnym. Dlatego cieszę się, że po raz kolejny na zaproszenie dyrektor Ewy Pilawskiej będę miał możliwość pracować z zespołem Powszechnego - aktorami, którzy bardzo dobrze «czują» sztuki komediowe na scenie”– dodaje Castellanos.

Teatr Powszechny tradycyjnie organizuje również Sylwestra dla bezrobotnych. Idea naszego Teatru to „Teatr blisko ludzi”, co znaczy, że pamiętamy o wszystkich widzach, również tych, dla których cena stanowi barierę nie do pokonania. To misja teatru publicznego. Zawsze w sylwestrowy wieczór gramy drugie przedstawienie, na które osoby bezrobotne mogą kupić bilet za symboliczną złotówkę. W tym roku osoby bezrobotne będą mogły kupić bilet na „Arcydzieło na śmietniku” w reż. Justyny Celedy. Spektakl miał prapremierę podczas ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Zostanie zaprezentowany 31 grudnia o 17:00 na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi.


BIP