Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Arena

Dave Deveau
"Arena"
(tytuł oryginalny: „Ladies and Gentlemen, Boys and Girls”)
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria (społecznie): Ewa Pilawska
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Choreografia: Jarosław Staniek
Projekcje: Mateusz Kokot
Twórca autorskich warsztatów: Andrzej Jakubas
Obsada: Paulina Nadel, Sebastian Jasnoch, Michał Lacheta
Ze specjalnym udziałem Aleksandry Bogulewskiej
W spektaklu wykorzystano fragment utworu Nino Roty „La Strada” 

Licencja na korzystanie z utworu została udzielona przez Marquis Literary www.MQlit.ca, a na utwory muzyczne przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Spektakl „Arena” opowiada historię kilkuletniej dziewczynki, która odkrywa swoją tożsamość. Rodzinna wizyta w cyrku, w którym występuje kobieta z brodą, powoduje, że dziewczynka zdobywa się na odwagę, aby powiedzieć najbliższym, że czuje się chłopcem. Prosi, aby od teraz nazywano ją Finem, a nie Fioną.
 
Jakie konsekwencje dla relacji rodzinnych i relacji z rówieśnikami będzie mieć ta sytuacja? Jak reagują rodzice? Jak społeczeństwo przyjmuje postawę osoby, która po prostu chce być sobą i żyć w zgodzie z sobą?
 
Sztuka Dave’a Deveau stawia fundamentalne pytania o wolność człowieka i naszą gotowość do akceptacji różnorodności. Skąd bierze się w nas potrzeba, aby stygmatyzować ludzi? Dlaczego wszystkich, którzy nie są tacy jak my, nazywamy „odmiennymi” lub „innymi”? Dlaczego wolność i prawo do indywidualności traktujemy wybiórczo?
 

 
Wszystkim porannym przedstawieniom towarzyszą warsztaty, które są integralną częścią wszystkich spektakli zrealizowanych w cyklu "Dziecko w sytuacji". 
 
 
Sponsorem spektaklu "Arena" jest AMCOR - sponsor strategiczny cyklu "Dziecko w sytuacji", który od początku wspiera Teatr w realizacji projektu.
 
 

Bilety

Normalny: 45 zł, ulgowy: 35 zł

Spektakle poranne - normalny: 35 zł, ulgowy: 30 zł

Czas trwania

1 godzina (bez przerwy)

Kiedy gramy


BIP