Czad

Pomysł i wykonanie: Aleksandra Listwan
Reżyseria: Ula Kijak
Dramaturgia: Martyna Lechman
Scenografia i kostiumy: Dominika Skaza
Opracowanie muzyczne: Maria Rumińska
Video: Emanuela Osowska, Rafał Janik
Konsultacja choreograficzna: Jarosław Staniek
Konsultacja pole dance: Anna Sysio

Prapremiera: 28 czerwca 2014 r.

Monodram Czad to kolaż monologów zebranych i spisanych przez Aleksandrę Listwan. Inspirowany jest spotkaniami aktorki z kobietami, które na pierwszy rzut oka (według powszechnych społecznych kryteriów) można by określić co najmniej jako „dziwne”.

Zderzenie ze sobą różnych historii, postaci, ich doświadczeń i przemyśleń stwarza obraz współczesnego świata razem z jego sprzecznymi wzorcami, wyśrubowanymi wymaganiami oraz napięciami, które rodzi. Co jest normalne, a co nie? Czego kultura od nas wymaga – co nam daje i co nam narzuca w kategoriach tożsamości, płci, roli, funkcji społecznej, wyglądu i seksualności? Czy można spełnić wszystkie oczekiwania? Czy przypadkiem nie jest tak, że każdy z nas może spotkać się z wykluczeniem – takim samym jak to, którego doświadczyły autorki monologów uznawane za „nienormalne”, „marginalne”, „skrzywione”? Czy wykluczanie to wyjątek, który potwierdza regułę, czy może standard kulturowy? Czad będzie szukał odpowiedzi na te pytania.

 

Program spektaklu w formacie pdf

 

Spektakl oparty na faktach. Tylko dla widzów dorosłych. W spektaklu padają wyrażenia i sformułowania powszechnie uważane za wulgarne.

Bilety

Normalny: 40 zł

Ulgowy: 30 zł

Czas trwania

1 godzina 5 minut (bez przerwy)

Kiedy gramy


BIP