Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Dotknij Teatru FOLLOW THE WHITE RABBIT!

Scenariusz: Arkadiusz Wójcik i zespół
Reżyseria: Arkadiusz Wójcik
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Muzyka: Bartosz Adamiak
Występują: podopieczni Stowarzyszenia MONAR
Spektakl przygotowany pod opieką aktora Teatru Powszechnego w Łodzi Arkadiusza Wójcika przez podopiecznych Stowarzyszenie MONAR (Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Łodzi przy ul. Tuszyńskiej) podejmuje temat wędrówki między światem rzeczywistym i nierzeczywistym. Jest opowieścią o ludziach, którzy egzystują na granicy dwóch światów, poszukują drogi powrotnej, by - po zrewidowaniu swoich postaw i doświadczeń - na nowo odnaleźć siebie. Tematyka spektaklu przywołuje motyw podjęty w powieści Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów" i filmie "Matrix" braci Wachowskich, w których główni bohaterowie uwikłani zostają w grę. Zmuszeni są wejrzeć w swoją podświadomość i odkryć na nowo własne ,,ja”.
Postacią, która otwiera przed głównymi bohaterami drogę prowadzącą do odkrycia prawdy o świecie i sobie samych, jest tajemnicza postać trickstera. W spektaklu "Follow the White Rabbit!" również pojawia się ta archetypiczna postać. Kim jest? Jest outsiderem, postacią z zaświatów, mediatorem dokonującym nieustannych przejść pomiędzy rozmaitymi stanami. Trickster jest głupcem lub mędrcem albo też głupcem i mędrcem jednocześnie. Bywa amoralny, ale nagle zaczyna działać zgodnie z zasadami moralności, kłamie lub w sposób rygorystyczny trzyma się prawdy. Wciąga bohaterów w zawiłą przygodę, pełniąc jednocześnie rolę katalizatora. Jego pojawienie się zwiastuje zmiany. Można by go nazwać „mącicielem”, jednak ostatecznie jego postać jest niezbędna do zaistnienia przemiany wewnętrznej bohaterów.
Wyobraźmy sobie dwanaście osób, które zaproszone zostają przez tajemniczą postać do dziwnej podróży przez nierealny świat. Prowadzona zostaje z nimi gra, której zasad jeszcze nie znają i które muszą dopiero odkryć. Na starcie ich świat zostaje pozbawiony ram czasu i realności, stają przed sobą anonimowo, odarci z wszystkiego, co ich określa, także ze swojej tożsamości seksualnej. Mierząc się z kolejnymi wyzwaniami, na nowo budują relacje, określają emocje jakich doświadczają i budują siebie. Stopniowo odkrywają nie tylko zasady gry, ale i prawdę o sobie samych.
 
 

Bilety

Bezpłatne wejściówki na spektakl zrealizowany w ramach Dotknij Teatru 2016 można odbierać w kasie Teatru Powszechnego w Łodzi od 18 marca 2016 r. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejścówki

Kiedy gramy


BIP