Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Ferragosto

Autor: Radosław Paczocha
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia i kostiumy: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Obsada: Przemysław Chojęta/Adam Kupaj, Karolina Krawczyńska, Diana Krupa, Jakub Kryształ, Michał Lacheta, Karolina Łukaszewicz, Paulina Nadel/Małgorzata Goździk, Angelika Olszewska, Arkadiusz Wójcik, Magdalena Zając-Zawadzka, Artur Zawadzki
Prapremiera: 17 marca 2019 w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Spektakl przedstawia losy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego - pisarza, eseisty, dziennikarza i emigranta politycznego. Tytuł sztuki Radosława Paczochy nawiązuje do obchodzonego 15 sierpnia włoskiego święta. To dla Włochów dzień wolny od pracy. Włoskie miasta wówczas pustoszeją, wszyscy wyjeżdżają, uciekając przed upałami. To czas, który sam Herling-Grudziński opisywał jako psychologicznie nieznośny.

„Ferragosto” pokazuje wojenne i powojenne losy pisarza. Przeszłość i historia materializują się jako senne koszmary, imaginacje, powracające duchy. „Bohaterowie spektaklu pochodzą z książek Herlinga lub są jego bliskimi i rodziną. Zamknęliśmy pisarza w jego gabinecie. Na tym niewielkim obszarze pokazujemy widzom relacje z innymi ludźmi. W spektaklu przenikają się historia i życie prywatne” – mówi reżyser Adam Orzechowski. „To nie laurka, to spektakl o myślącym i cierpiącym mężczyźnie, intelektualiście nie godzącym się na układy, trudnym, ale niezaprzeczalnie zdolnym i prawdziwym” – zaznacza Orzechowski.

 

Spektakl dla widzów od 16 lat

 

JAK ZALOGOWAĆ SIĘ DO TRANSMISJI SPEKTAKLI ONLINE?

 

Spektakl objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Bilety

Spektakle online: 8 zł

 

Bilety na spektakle online obowiązują tylko na wybrany termin i godzinę. Spektakl będzie można oglądać tylko w czasie rzeczywistym - nie będzie można go obejrzeć wcześniej ani później. Spektaklu nie można zatrzymać ani przewijać.

W tym samym czasie na to samo konto może być zalogowana tylko jedna osoba. W przypadku gdy na to samo konto zaloguje się inny użytkownik, użytkownik z pierwszego urządzenia zostanie automatycznie wylogowany.

Czas trwania

1 godzina 45 minut (bez przerwy)

Kiedy gramy


BIP