Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

My Way

Teatr Polonia w Warszawie
 
Tekst, koncepcja, reżyseria i wykonanie: Krystyna Janda
Reżyseria światła: Rafał Piotrowski, Waldemar Zatorski
Kostium: Tomasz Ossoliński
Asystentka ds. scenografii i kostiumu: Małgorzata Domańska
Konsultacja muzyczna: Janusz Bogacki
Realizacja dźwięku: Michał Cacko
Wykonanie utworu "My Way" na trąbce: Jerzy Małek/Ignacy Wendt
Obsada: Krystyna Janda

„My Way” to autorski monodram Krystyny Jandy przygotowany przez wybitną aktorkę, reżyserkę, prozaiczkę, felietonistkę, piosenkarkę, malarkę, dyrektorkę teatrów - specjalnie z okazji jej 70. urodzin. Prapremiera odbyła się w grudniu w Teatrze Polonia, dwa dni przed urodzinami artystki. Spektakl zostanie zaprezentowany w Łodzi w ramach XXIX Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, otwierając najbliższą edycję. Będzie to pierwszy pokaz spektaklu poza Warszawą. 

 

„My Way” to widzana własnymi oczami subiektywna opowieść o życiu Krystyny Jandy - tym codziennym (jako matka i żona) i artystycznym. Sięga jej wczesnych lat i pierwszych spotkań z teatrem i filmem. Jest swego rodzaju artystycznym resumée, które podsumowuje to, co się wydarzyło, a jednocześnie odważnym spojrzeniem przed siebie i wyznaczeniem sobie kolejnych wyzwań, celów i nadziei. Z właściwą sobie błyskotliwością Janda wspomina doświadczenia artystyczne i spotkania z wybitnymi reżyserami filmowymi (m.in. Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim, Krzysztofem Kieślowskim), role i pracę w teatrach (m.in. warszawskim Teatrze Ateneum i Teatrze Powszechnym), przyjaciół (m.in. Agnieszkę Osiecką, Stanisława Tyma). Przypomina początki Teatru Polonia i Och Teatru - wyjątkowych miejsc na mapie Warszawy, które zbudowała (dosłownie) od podstaw. Odsłania także kulisy swojego życia i relacji z bliskimi, zastanawiając się, na ile poświęcenie się sztuce pozwala na zaangażowanie się w codzienne życie rodziny.

 

Monodram „My Way” jest przede wszystkim autorefleksją na temat teatru i świata teatru. Co teatr nam daje? Jakie obietnice przed nami odkrywa i jakie jest w stanie spełnić? Czy teatr i sztuka mogą nas uszczęśliwić i dać poczucie spełnienia w życiu? Krystyna Janda pokazuje wielką siłę, determinację i odwagę - zarówno jako kobieta artystka. „My Way” daje nam poczucie, że walka o wyznaczone cele, nawet te, które wydają się nierealne, zawsze ma sens.

Bilety

Miejsca do 14. rzędu: normalny: 220 zł, ulgowy: 180 zł
Miejsca od 15. rzędu: normalny: 200 zł, ulgowy 160 zł

Czas trwania

100 minut

Kiedy gramy


BIP