Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Rodzina

Autor: Antoni Słonimski
Reżyseria, opracowanie muzyczne: Wojciech Malajkat
Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Karolina Kleniewska/Aleksandra Bogulewska, Barbara Szcześniak, Marek Kasprzyk/Artur Majewski, Jakub Kotyński, Michał Lacheta/Filip Jacak, Jakub Kryształ/Kamil Suszczyk, Paweł Okoński/ Adam Marjański, Jan Wojciech Poradowski, Arkadiusz Wójcik, Artur Zawadzki

Akcja spektaklu w reżyserii Wojciecha Malajkata dzieje się w podupadłym majątku Lekcickich, w którym głowa rodziny Tomasz Lekcicki – utracjusz, bawidamek, miłośnik metafizyki i domorosły wynalazca, mieszka z siostrą poetką i – jedyną stąpającą twardo po ziemi osobą w rodzinie – córką Marysią. Ta ostatnia, podejmuje działania mające na celu uratowanie rodzinnego majątku. Traf chce, że w tym samym czasie w dworze w Lekcicach pojawia się również sowiecki dygnitarz i tajemniczy gość zza granicy. 

 

„Rodzina”, jedna z trzech komedii napisanych przez Antoniego Słonimskiego, jest satyryczną wizją Polski, napisaną z charakterystycznymi dla Skamandryty ostrym dowcipem i ciętym językiem. Mimo, iż powstała w 1933 roku, okazuje się być dziś niezwykle aktualna.

 

Spektakl prezentowany jest online oraz na Dużej Scenie z udziałem publiczności.  

 

Program spektaklu:

 

 

Spektakl zrealizowany specjalnie na XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. 

 

 

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19:

 

Bilety

Spektakl na Dużej Scenie z udziałem publiczności:

Miejsca do 14. rzędu: normalny 85 zł, ulgowy 75 zł
Miejsca od 15 rzędu: normalny 75 zł, ulgowy 65 zł

 

Spektakle poranne:  

Miejsca do 14. rzędu: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł
Miejsca od 15 rzędu: normalny 40 zł, ulgowy 35 zł

 

 

Spektakle online: 8 zł

Bilety na spektakle online obowiązują tylko na wybrany termin i godzinę. Spektakl będzie można oglądać tylko w czasie rzeczywistym - nie będzie można go obejrzeć wcześniej ani później. Spektaklu nie można zatrzymać ani przewijać.

W tym samym czasie na to samo konto może być zalogowana tylko jedna osoba. W przypadku gdy na to samo konto zaloguje się inny użytkownik, użytkownik z pierwszego urządzenia zostanie automatycznie wylogowany.

Czas trwania

1 godzina 45 minut (bez przerwy)

Kiedy gramy


BIP