Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Rodzina

Autor: Antoni Słonimski
Reżyseria, opracowanie muzyczne: Wojciech Malajkat
Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Karolina Kleniewska/Aleksandra Bogulewska, Barbara Szcześniak, Marek Kasprzyk/Artur Majewski, Jakub Kotyński, Michał Lacheta/Filip Jacak, Jakub Kryształ/Kamil Suszczyk, Paweł Okoński/ Adam Marjański, Jan Wojciech Poradowski, Arkadiusz Wójcik, Artur Zawadzki

Akcja spektaklu w reżyserii Wojciecha Malajkata dzieje się w podupadłym majątku Lekcickich, w którym głowa rodziny Tomasz Lekcicki – utracjusz, bawidamek, miłośnik metafizyki i domorosły wynalazca, mieszka z siostrą poetką i – jedyną stąpającą twardo po ziemi osobą w rodzinie – córką Marysią. Ta ostatnia, podejmuje działania mające na celu uratowanie rodzinnego majątku. Traf chce, że w tym samym czasie w dworze w Lekcicach pojawia się również sowiecki dygnitarz i tajemniczy gość zza granicy. 

„Rodzina”, jedna z trzech komedii napisanych przez Antoniego Słonimskiego, jest satyryczną wizją Polski, napisaną z charakterystycznymi dla Skamandryty ostrym dowcipem i ciętym językiem. Mimo, iż powstała w 1933 roku, okazuje się być dziś niezwykle aktualna.

 

"Rodzina" Słonimskiego to przedstawienie o nas, o Polakach. O naszym braku dystansu, o naszej zapiekłości, konieczności opowiadania się po którejś ze stron. O tym, że szukamy wrogów - nawet wtedy, kiedy ich nie ma – mówi Wojciech Malajkat. Żyjemy w napiętych czasach, kiedy nasze światopoglądy ścierają się w bardzo wysokiej temperaturze. Szukamy tożsamości – czasem na siłę. „Rodzina” próbuje tonować te napięcia, pokazuje sytuację z dystansu. Poddaje pod wątpliwość, czy wszystkie spory, które prowadzimy, rzeczywiście mają sens? Czy naprawdę ważne jest, jaka krew płynie w czyich żyłach? Strasznie pomieszały nam się pojęcia i definicje. Tym spektaklem chcielibyśmy coś uporządkować – mówi reżyser spektaklu Wojciech Malajkat.

  

Program spektaklu:

Bilety

Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi: 40 zł

 

Miejsca do 14. rzędu: normalny 85 zł, ulgowy 75 zł
Miejsca od 15 rzędu: normalny 75 zł, ulgowy 65 zł

 

Spektakle poranne:  

Miejsca do 14. rzędu: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł
Miejsca od 15 rzędu: normalny 40 zł, ulgowy 35 zł

Czas trwania

1 godzina 45 minut (bez przerwy)

Kiedy gramy

13 lipca  g. 19:00   Duża Scena - Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi
14 lipca  g. 19:00   Duża Scena - Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi

BIP