Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Szalone nożyczki

Autor: Paul Pörtner
"Szalone nożyczki" ("Shear Madness") 
Przekład:
Elżbieta Woźniak
Reżyseria:
Marcin Sławiński
Scenografia:
Katarzyna Jarnuszkiewicz/Krzysztof Kelm
Grają:
Barbara Lauks, Beata Ziejka, Jakub Kotyński, Andrzej Jakubas, Piotr Lauks, Artur Majewski

Prapremiera polska: 27 marca 1999 r.

"Proszę do mnie podejść… i zapytać o co chcecie…być może pomoże nam to w śledztwie. Przypuszczam, że macie państwo własne poszlaki, które pomogą rozwikłaniu sprawy. (…) Świadkowie będą mogli bezpośrednio zadawać pytania podejrzanym".

Jedna z najchętniej oglądanych łódzkich komedii. Ciągle zapełniająca widownię Powszechnego. Salon fryzjerski „Szalone nożyczki” prowadzony przez mistrza grzebienia i – rzecz jasna – nożyczek, Ola Boskiego i Jacquesa Wyczesanego odwiedziło już ponad 500 000 osób. Salon słynie z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług, niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia się skaza – morderstwo w sąsiadującym z salonem mieszkaniu dokonane przez nieznanego sprawcę. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci. I tu do akcji wkraczają… Widzowie. To Państwo biorąc czynny udział w śledztwie wskazują winnego, to dzięki Wam dzielni policjanci mogą odtworzyć feralne zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami, to wreszcie Państwo, Widzowie, decydujecie o zakończeniu sztuki. 

 


Licencja na korzystanie z utworu została udzielona przez Agencję Dramatu i Teatru ADiT, a na utwory muzyczne przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Bilety

Miejsca do 14. rzędu: normalny 95 zł, ulgowy 85 zł
Miejsca od 15 rzędu: normalny 85 zł, ulgowy 75 zł

Spektakle poranne:
Miejsca do 14. rzędu: normalny 65 zł, ulgowy 50 zł
Miejsca od 15 rzędu: normalny 55 zł, ulgowy 40 zł

 

Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi: 40 zł

 

Bilety na spektakl sprzedawane są od czwartego rzędu ze względów technicznych. Czwarty rząd jest pierwszym rzędem od sceny.

Czas trwania

2 godziny 10 minut (1 przerwa)

Kiedy gramy


BIP