Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

"Uciekinierki". 22 listopada zapraszamy na 71. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących

We wtorek 22 listopada o 13:00 zapraszamy na Małą Scenę na "Uciekinierki" - 71. premierę w ramach cyklu "Teatr dla niewidomych i słabo widzących". Spektakl, jak wszystkie w ramach autorskiego projektu, wyreżyserowała społecznie Ewa Pilawska.
 
O spektaklu:
W środku nocy, gdzieś pośrodku niczego, spotykają się dwie obce sobie kobiety – Margot i Claude. Pierwsza to czterdziestoletnia gospodyni domowa, która w dniu osiemnastych urodzin córki decyduje, że chce wreszcie żyć pełnią życia. Druga to pensjonariuszka domu spokojnej starości, która nie chce zgodzić się na życie według scenariusza, jaki zaplanował dla niej syn. Pozornie różni je wszystko – wiek, doświadczenie, styl życia. Jednak, choć same nie chcą się do tego przyznać, niezwykle wiele je łączy. Spotykają się w ważnym dla obu momencie. W chwili, kiedy zaczynają rozumieć, że całe swoje życie poświęciły innym i ich problemom, i że już czas, aby przestać żyć tylko dla innych, ale pomyśleć o sobie. Jak zakończy się ich szalona podróż autostopem? Czego się o sobie dowiedzą?
 
"Uciekinierki” to pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobietach. O tym jak wiele dają z siebie innym – mężowi, dzieciom – zapominając przy tym o swoich potrzebach i nie zauważając nawet swojego poświęcenia. To opowieść o miłości, codziennych problemach, ale też o odwadze bycia sobą i o tym, że nigdy nie jest za późno, by o siebie zawalczyć. Nawet jeśli oznacza to ucieczkę w nieznane.
 
Bilety kosztują symboliczne 5 groszy. Miejsca możecie zarezerwować w kasie Teatru mailowo (bilety@powszechny.pl) lub telefonicznie (42 633 50 36).
 
Pierre Palmade i Christophe Duthuron
"Uciekinierki"
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria (społecznie): Ewa Pilawska
Obsada: Barbara Szcześniak, Beata Ziejka
Didaskaliusz: Michał Lacheta
Licencja na korzystanie z Utworów muzycznych została udzielona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

BIP