Wieczór Sylwestrowy w kultowej komediowej obsadzie

Na Dużej Scenie kultowe „Szalone nożyczki” oraz specjalne show z udziałem pomocy domowej Nadii, a na Małej Scenie „Wykapany zięć” w ramach Sylwestra dla bezrobotnych. Ponadto nagrody, poczęstunek i wspólny toast. Teatr Powszechny w Łodzi jak co roku zaprasza na niepowtarzalny Wieczór Sylwestrowy. 

To będzie wieczór pełen niespodzianek! Widzowie wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu, przygotowanym specjalnie na Sylwestra. Wieczór na Dużej Scenie rozpocznie się o godzinie 20:00 od „Szalonych nożyczek”. Jego drugą częścią będzie show w wykonaniu pomocy domowej Nadii, które zobaczyć będzie można tylko 31 grudnia.

"W tym roku widzowie spędzą Wieczór Sylwestrowy z ulubionymi bohaterami naszej Dużej Sceny. „Szalone nożyczki” obchodzą w tym roku jubileusz 20-lecia, który przypomina nam o podjętym ryzyku artystycznym - właśnie na naszej Scenie odbyła się polska prapremiera spektaklu, który potem stał się hitem na polskich scenach. Wieczór zakończy show Nadii – bohaterki „teatralnego serialu” prezentowanego w Teatrze Powszechnym. Postać pomocy domowej, w którą na naszej scenie wcielają się koledzy, jest inspirowana najlepszymi komediami, w których wybitne kreacje stworzyli m.in. Wojciech Pokora, Eugeniusz Bodo, Dustin Hoffmann czy Robin Williams. Czyli wracamy do źródeł teatru, kiedy mężczyźni grali role kobiece" – mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

Na Małej Scenie (w ramach Sylwestra dla bezrobotnych) o godzinie 16:00 zaprezentowana zostanie najnowsza komedia Powszechnego - „Wykapany zięć” Krzysztofa Kędziory w reżyserii Pawła Szkotaka. Tekst został nagrodzony w konkursie na napisanie polskiej sztuki komediowej „Komediopisanie”, który organizuje Teatr Powszechny – Polskie Centrum Komedii. Sylwester dla bezrobotnych to autorska inicjatywa realizowana na scenie przy Legionów od wielu lat – na sylwestrowe przedstawienie osoby bezrobotne mogą kupić bilety za symboliczną złotówkę.

Po spektaklach na widzów czekają niespodzianki, nagrody, poczęstunek oraz wspólny Noworoczny toast.

W sylwestrowych „Szalonych nożyczkach" wystąpią Barbara Lauks, Beata Ziejka, Jakub Kotyński, Andrzej Jakubas, Piotr Lauks i Artur Majewski. W roli Nadii wystąpi Arkadiusz Wójcik. W „Wykapanym zięciu” zobaczymy Martę Jarczewską, Ewę Sonnenburg, Barbarę Szcześniak, Beatę Ziejkę, Jakuba Kotyńskiego, Piotra Lauksa, Artura Majewskiego i Jana Wojciecha Poradowskiego.

Bilety na Sylwestrowe spektakle można kupić online, w kasie Teatru Powszechnego w Łodzi oraz w biletomacie w Galerii Łódzkiej. Bilety na Dużą Scenę kosztują 220 i 190 złotych. Bilety na Sylwestra dla bezrobotnych kosztują symboliczną złotówkę.


BIP