Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Za nami 73. premiera "Teatru dla niewidomych i słabo widzących" - dziękujemy!

Za nami 73. premiera „Teatru dla niewidomych i słabo widzących”. „Tubylców” Glenna Waldrona wyreżyserowała społecznie - jak wszystkie premiery w cyklu - Ewa Pilawska. Dziękujemy za Waszą obecność 5 czerwca 2024, dziękujemy tym, którzy na dzisiejszą premierę przyjechali do nas specjalnie z Warszawy.
 
„Tubylcy” opowiadają o trójce nastolatków z pokolenia Z” dla których świat internetu, nowych technologii i wirtualnej rzeczywistości jest naturalnym środowiskiem. Co stanie się, gdy przychodzi im zmierzyć się z realnym światem? Czy są w stanie się w nim odnaleźć i zmierzyć się z rzeczywistością? Jak radzą sobie nastolatkowie w świecie bez dorosłych, w świecie bez autorytetów? - „Często koncentrujemy się na poprawie społecznego statusu, aby naszym bliskim żyło się łatwiej i lepiej. W efekcie nie mamy dla nich czasu, czyli tracimy z oczu to, co najważniejsze” – mówi Ewa Pilawska. - „Często uciekamy w wirtualną rzeczywistość, bo tam czujemy się pewniej i zdaje się nam, że możemy być, kim chcemy” – dodaje.
 
Na kolejną premierę z cyklu zapraszamy na początku przyszłego sezonu.
 
Glenn Waldron
"Tubylcy" ("Natives")
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria (społecznie): Ewa Pilawska
Scneografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Obsada: Paulina Nadel, Michał Lacheta, Jakub Kryształ
Didaskaliusz: Sebastian Jasnoch
 
73. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
 
 
 
Sponsorem spektaklu "Tubylcy" jest AMCOR - sponsor strategiczny cyklu "Dziecko w sytuacji", który od początku wspiera Teatr w realizacji projektu
 
 
 
Zdjęcia: Maciej Zakrzewski

BIP