Zmień rozmiar czcionki

Zmień kontrast

Pozostałe

Za nami owacyjnie przyjęta prapremiera "Biedermannów"

24 maja 2024 na Dużej Scenie zaprezentowaliśmy prapremierę „Biedermannów” Anny Wakulik w reżyserii Adama Orzechowskiego. „Sięgnęliśmy po historię rodziny Biedermannów – niezwykłych ludzi, przemysłowców, którzy współtworzyli nasze miasto i oddali Łodzi swoje życie. To opowieść, która mówi o patriotyzmie, o człowieczeństwie, o godności” - mówi Ewa Pilawska, dyrektorka Teatru.
 
Spektakl opowiada o skomplikowanych losach łódzkiej rodziny, którą okoliczności II wojny światowej postawiły przed najtrudniejszym wyborem. To kolejny z naszych prapremierowych tytułów, w których sięgamy po łódzkie historie, przywracamy pamięć o ludziach i miejscach, które na co dzień mijamy, nie mając czasami świadomości, jak wielopoziomowe historie skrywają.
Dziękujemy za owacyjne przyjęcie, rozmowy, refleksje!
 
Po spektaklu spotkanie z twórcami poprowadzili Dariusz Pawłowski i Jacek Wakar. Podczas spotkania Ewa Pilawska mówiła o narodzinach idei stworzenia spektaklu. Adam Orzechowski i Anna Wakulik opowiadali o procesie powstawania tekstu i konfrontowaniu teatralnej licentia poetica z prawdziwą historią. Aktorzy naszego Teatru opowiadali o budowaniu postaci w spektaklu, którego bohaterowie mają niefikcyjne, historyczne pierwowzory.
 
Obejrzyjcie zdjęcia z piątkowego wieczoru!
 
Anna Wakulik
"Biedermannowie"
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia, kostiumy, reżyseria światła: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Konsultacja choreograficzna: Maćko Prusak
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Karolina Kleniewska, Monika Kępka, Karolina Łukaszewicz, Filip Jacak, Jakub Kotyński, Artur Majewski, Adam Marjański, Kamil Suszczyk, Arkadiusz Wójcik, Artur Zawadzki
Z udziałem: Pawła Majchrowskiego (akordeon)
 
Zdjęcia: Maciej Zakrzewski

BIP